LipjaniPress

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Vazhdon fushata dorë me dorë e kandidatit për kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, kësaj radhe u takua me shitësit e tregut të gjelbër në Lipjan.
z. Hajrullahu ju kërkoi mbështetjen për zgjedhjet e 22 tetorit dhe në të njëjtën kohë ju premtoi këtyre shitësve se në mandatin e tij qeverisës do të bashkëpunoj ngushtë me ta duke i përkrahur tregëtarët e Komunës së Lipjanit për të ju ofruar një lokacion te ri dhe kushte më të mira për shitjen e mallrave të tyre.
Këta qytetarë e mirëpritën z. Hajrullahun dhe njëkohësisht thanë se do ta përkrahin konceptin e Partisë Demokratike të Kosovës duke votuar numrin 94 dhe Forcën e Ndryshimit në zgjedhjet e 22 nëntorit./LipjaniPress.com//
Sektori për Informim!

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Krime kundër njerëzimit në Siri, mbi 70 të vdekur në mesin e tyre edhe fëmijë vriten me helm kimikë

lipjanipress

Deliu-Kodra: 22 tetori do dëshmojë fuqinë e PDK’së

lipjanipress

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Fauz Xhemajli priti në takim sot Zëvendësministrin për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, Shukri Maxhuni.

lipjanipress

Pamje të tmerrshme në kryeqytet – lypësi i zhveshur në temperatura nën zero (Foto)

lipjanipress

Kryetari i komunës, z. Naim Ismajli, po merr pjesë në Komitetin Drejtues të NALAS-it

Press Lipjani

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

Në Ferizaj po jepen viza të rrejshme për Gjermani

lipjanipress

Çelaj thotë se Vetëvendosje po e frikëson drejtësinë

lipjanipress

Qeveria Mustafa pranë rrënimit, ja çfarë thotë partia e tij për koalicionin

lipjanipress

Ministrja e Integrimit Europian në Serbi: BE-ja s’është e plotë pa Serbinë

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

Gjuriq: Asociacioni të themelohet ashtu siç jemi marrë vesh në Bruksel

lipjanipress
Skip to toolbar