LipjaniPress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

Lajme Lipjani

Shtabi zgjedhor i degês ka mbajtur takim për përgaditjet për fushatën zgjedhore e cila fillon me 22 shtator.
Kandidati për Kryetar z. Ismet Hajrullahu kërkoi angazhim më i madh dhe gjithëpërfshirës i të gjitha strukturave për të përquar tek çdo qytetar platëformën zgjedhore të PDK-së.
Poashtu u kërkua koordinim të strukturave për takimet zgjedhore të Kanidatit për Kryetar të Komunës z. Ismet Hajrullahu.
Shtabi zgjedhor shprehu shqetësim për shantazhet që po u bëhen anëtarëve të PDK-së në vendet e punës nga ana e pushtetarëve komunalë, ku janë evidentuar shumë raste të shantazhimeve dhe kërcënimeve nga Imri Ahmeti dhe klika e tij.
Askush nuk mund ta ndalë frymën e fitores së PDK-së, dhe përkrahjen e qytetarëve që po e përkrahin platëformën dhe Kandidatin z. Hajrullahu./LipjaniPress.com//
Sektori për informimit

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Biografi nga Ylli Shala Kandidat në Asamblen Komunale nga radhet e Nisma për Kosovën.

lipjanipress

Këto janë faktet pse kerkoj dorëheqjen e Shpend Ahmetit (video)

lipjanipress

Ushtarët amerikanë vijnë në Kosovë, ja çfarë operacionesh do të kryejnë

lipjanipress

Vajza e mbijetuar e Hamzë Jasharit rrëfën tmerrin që kishte ndodhur në mars të vitit 1998 (VIDEO)

lipjanipress

Treni godet kamionin në Fushë-Kosovë (Foto)

lipjanipress

Gadime më 22.04.2017 me inciativen e kryetarit të nën degës PDAK-së Gadime Afrim Limani dhe Maliq Danqit në përkrahje të nënkryetarit të komunitetev në lipjan z.Sefer Tasholli është bër pastrimi i një depoje ilegale të mbeturinave.(FOTO)

lipjanipress

Dhjetëra pasagjerë evakuohen pas “eksplodimit në metronë e Parisit”

lipjanipress

Paraburgim të Dyshuarit për Sulmin ndaj Gazetarit Vehbi Kajtazi

lipjanipress

Danush Ademi morri pozitën e Nënkryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës

lipjanipress

40,000.00 euro për ndërtimin e trotuarit dhe ndriçimit publik në fshatin Bujari

lipjanipress

Kuvendi fton deputetët për seancën e 3 gushtit – Këto janë pikat e rendit të ditës

lipjanipress
Skip to toolbar