LipjaniPress

Përfaqësuesi i Kim Jong Un: Koreja e Veriut mund ta shkatërrojë botën me vetëm 3 bomba! Kujdes

Bota Lajme

Koreja e Veriut mund të shkatërrojë të gjithë botën me vetëm “tre ose katër” bomba bërthamore, ka deklaruar një përfaqësues ndërkombëtar i regjimit për “The Independent”.

“Askush nuk do ta prekë Korenë e Veriut…..nëse e bëjnë, populli i saj do ta mbrojë me armë dhe raketa”, thotë Alejandro Cao de Benos, një spanjoll që është një “delegat i posaçëm” ishtetit diktatorial.

“Koreja është e pajisur me armë bërthamore dhe termo-bërthamore. Ne kemi bombën H”, tha ai në një intervistë.

Konsulenti ka bërë emër duke mbrojtur regjimin diktatorial të Koresë së Veriut dhe me organizimin e vizitave turistike në vend, shkruan Syri.net. Cao de Benos gjithashtu ka konfirmuar se kampet e burgjeve të Koresë së Veriut, për të cilat organizatat e të drejtave të njeriut, thonë se njerëzit “kryejnë punë të detyruar në kushte të rrezikshme për jetën”, në fakt janë kampet e ri-arsimit.

“Ne nuk besojmë në dënim, por në rehabilitim. Është një lloj terapie psikologjike”, tha ai.

Në komentet e tij të fundit Cao de Benos tha se tre ose katër raketa bërthamore nga Koreja e Verit janë të mjaftueshme për t’i dhënë fund të gjithë botës

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryeprokurori i Prizrenit ua ndalon alkoolin prokurorëve

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress

Trump këshillohet që të pranojë Malin e Zi në NATO

lipjanipress

Tiranë: Del nga shtëpija për të fituar kafshatën e gojës për fëmijet e tij edhe kjo ndodh (Video+Foto)

lipjanipress

Zvicerani e plagos të riun kosovar

lipjanipress

“The Times” publikon dokumentin sekret: Kush e organizoi grushtin e shtetit në Turqi

lipjanipress

PROF. DR. VEHBI IMERI MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

Profesori në Pejë matë forcat me nxënësit (Video)

lipjanipress

Mbahet mbledhja e KK-së ,të Lipjanit: Votëbesimi i kryesueses tëKuvendit të Komunës Vlora Limani-Hajnuni: unë jam këtu që ti masim numrat me që ata kështu e kuptojnë demokracinë,

lipjanipress

Shumica nuk hanë e nuk pinë, por a e dini historinë e lindjes së muajit të Ramazanit

lipjanipress

33 anëtarë të LDK-së në Mitrovicë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

lipjanipress
Skip to toolbar