LipjaniPress

Përfaqësuesit e World Visionit Kryetari Ahmeti pret në Lipjan

Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti, sot ka pritur përfaqësusit e Organizatës World Vision në Kosovë, ku temë diskutimi ishte hapja e zyrës për zhvillim në Lipjan e cila ka të bëj me trajtimin e fëmijëve në nevojë si dhe mundësia e arsimimit gjithëpërfshirës së tyre.

Gjatë këtij takimi u diskutuan sfidat me të cilat ballafaqohen fëmijët me aftësi të kufizuara dhe qëllimi i këtij projekti është të punohet intensivisht me fëmijët, të rinjët dhe shkollat në përgjithsi duke përfshirë të gjitha komunitetet në Lipjan.
Kryetari Imri Ahmeti e ka mirëpritur këtë projekt dhe hapjen e kësaj zyreje në Lipjan e cila do të ndihmoj fëmijët në nevojë si dhe do të kontribuoj në arsimimin dhe përfshirjen e tyre në shoqëri. Kryetari Ahmeti ka shprehur gadishmërinë e tij për çdo bashkëpunim lidhur me hapjen dhe funksionimin e kësaj zyreje duke krijuar hapësira për bashkëveprimin me këtë organizat./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Dr. Fitim Selimi edhe solemnisht ka pranuar nominimin Kandidat per Kryetar te Lipjanit.

lipjanipress

Sondazhi i organizuar nga LipjaniPress, nxjer fitues kryetarin aktual Imri Ahmeti.

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

Ftoheni të merrni pjesë në mbledhjen publike të Kryetarit të Komunës, Imri Ahmeti me qytetarët e Komunës së Lipjanit.

lipjanipress

“Gëzim Gashi ( Albin Kurti i Ashkalive dhe Egjiptianve)”

lipjanipress

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Vërshevc

lipjanipress

I pari i Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorët e tij po ashtu sot kanë vizituar punimet në Llugagji

lipjanipress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

lipjanipress

AKR-Dega në Lipjan, Sabit Pacolli me bashkëpunëtorë, ka bërë homazhe dhe ka vënë kurorë lulesh te lapidari i heroit të kombit, Ismet Asllani,

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës ditëve në vijim

lipjanipress

Astrit Fazliu: I Thirrur vet kampion me taksapagues të qytetarëve të Lipjanit.

lipjanipress
Skip to toolbar