LipjaniPress

Përkujtohet heroi i kombit Ismet H. Asllani në Lipjan.

Lipjani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ,Kadri Veseli, njëherit lider i Partisë Demokratike të Kosovës , sot bëri homazhe tek pllaka përkujtimore , në përvjetorin e 18-të të rënies heroike të heroit të Kombit Ismet Asllani.Ai shoqërohej nga strukturat e degës së PDK-së në Lipjan të prirë nga kryetari Shukri Buja gjithashtu deputete Kuvendit të Kosovës dhe Selvije Halimi ,kryetare e Gruas Demokratike dega ne Lipjan si dhe deputete e Kuvendit të Kosovës .
Sektori për informim dhe arkiv./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mbahet mbledhja e radhës e Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB)

lipjanipress

Mbahet mbledhja e rregullt konsultative e Këshillit të Drejtorëve

lipjanipress

Të mërkurën, në Restorant “Magma” Lipjan, Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, z.Kadri Veseli njëherit edhe Kryetar i Kuvendit të Kosovës ka bashkëbiseduar me strukturat e degës së PDK-së në Lipjan,

lipjanipress

Selatin Retkoceri: Qytetarët kanë rastin që tani ta ndëshkojnë keqpërdoruesin e parasë publike (FOTO)

lipjanipress

Kastriot Luma: Dita e Evropës!

lipjanipress

Ramush Haradinaj përkrahet fuqishëm në Lipjan!(FOTO)

lipjanipress

Në Qëndrën Kulturore Shqiptare në Stuttgart të Gjermaisë,shenohet 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

Rinia Demokratike e Kosovës – Lipjan

lipjanipress
Skip to toolbar