LipjaniPress

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

Lajme Lipjani

Partia  Socialdemokrate e Kosovës ka mbajtur para pak minutave një aksion para objektit të Qeverisë së Kosovës.

Në muret e objektit të Qeverisë së Kosovë, PSD  ka shkruar “Krejt dhe drejt = I gjithë pushtetit sovjetëve”.

Pas këtyre mbishkrimeve, anëtarët e PSD-së kanë tentuar që të njëjtin mbishkrim ta shkruajnë edhe në objektin e Kuvendit të Kosovës, por këtu ka filluar përleshja mes anëtarëve të PSD-së dhe zyrtarëve të Policisë  së Kosovë.

Si pasojë e përleshjes, një zyrtar policor ka pësuar lëndime trupore.

Me të përfunduar aksioni, autoambulanca është parë para objektit të Kuvendit të Kosovës, e cila i ka ofruar tretman mjekësor zyrtarit policor.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Xhevat Shyqeri Berisha:Vota e shpresës, është vota për Kryetarin Kampion

lipjanipress

Vjen një informacion për kuponët fiskalë

lipjanipress

Zbulohet arsyeja e arrestimit të vëllait të ish-ministrit Jabllanoviq

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Kërcënon sërish Koreja e Veriut: Jemi gati për luftë me SHBA’në (Video)

lipjanipress

Anita Muçaj – Haradinaj ka thënë se e ka pritur një shtyrje të seancës nga Gjykata e Colmarit

Press Lipjani

Fshati Smallush mbështetë programin e Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Selatin Retkocerin

lipjanipress

Zvonko Veselinovic në takim me Vucicin

lipjanipress

Kandidati për Kryetar të Komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, bashkë me shumë të rinjë, sot kanë pastruar rrugën ‘Isa Olluri’ në qytetin e Lipjanit.

lipjanipress

David Philips shkruan për elitën e korruptuar në Prishtinë dhe raportet e reja Kosovë-Amerikë

lipjanipress

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, e quajti ‘palaço’ ambasadorin Amerikan në Kosovë, Greg Delawie, por edhe pas kritikave që ai mori, duket se nuk është pishman

lipjanipress

Autobusët në flakë në Mitrovicë (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar