LipjaniPress

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

Lajme Lipjani

Partia  Socialdemokrate e Kosovës ka mbajtur para pak minutave një aksion para objektit të Qeverisë së Kosovës.

Në muret e objektit të Qeverisë së Kosovë, PSD  ka shkruar “Krejt dhe drejt = I gjithë pushtetit sovjetëve”.

Pas këtyre mbishkrimeve, anëtarët e PSD-së kanë tentuar që të njëjtin mbishkrim ta shkruajnë edhe në objektin e Kuvendit të Kosovës, por këtu ka filluar përleshja mes anëtarëve të PSD-së dhe zyrtarëve të Policisë  së Kosovë.

Si pasojë e përleshjes, një zyrtar policor ka pësuar lëndime trupore.

Me të përfunduar aksioni, autoambulanca është parë para objektit të Kuvendit të Kosovës, e cila i ka ofruar tretman mjekësor zyrtarit policor.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rrëfimi i plakut që e rrahën e ia dogjën shtëpinë në Mitrovicë

lipjanipress

SHBA’ja burgos djalin e deputetit rus, reagon keq Rusia

lipjanipress

Ish-Drejtori Arsimit në Prishtinë: Ahmeti të japë përgjegjësi për punësimin e 276 militantëve

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Bashkëluftëtarë i “Zahir Pajazitit” Disa vargje Për PDK-në

lipjanipress

Mesazhi i Votuesit në Fletëvotimin e Ferizajt

lipjanipress

Aksidentohet autobusi, 28 të vdekur (FOTO)

lipjanipress

Kelmendi thotë se Çakorri asnjëherë nuk ishte i Kosovës

lipjanipress

Shala: Aktualisht pajtimi mes shqiptarëve dhe serbëve, i pamundur

lipjanipress

Partitë në pushtet dhe ato në Opozitë takohen për demarkacionin

Press Lipjani

Milaim Zeka: Nëse ju vrau PDK-ja pse bëtë koalicon me ta?

lipjanipress

FOTOLAJM/ Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti

lipjanipress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar