LipjaniPress

Përplasja frontale me kamionë: Ati dhe fëmija vdesin në aksident në B 462 në Dunningen të Gjermanis

Lajme Bota Nderkombëtare

Në një aksident në B 462 pranë Dunningen, një burrë dhe një fëmijë u vranë. Foto: Heidepriem
Dunningen – Një përplasje me kokë në B 462 pranë Dunningen vrau një shofer 26-vjeçar dhe një nga bijat e tij të hënën në mëngjes. Një vajzë tjetër, e cila gjithashtu u ul në makinë, erdhi me lëndime të rrezikshme për jetën në spitalin universitar në Freiburg.

Dunningen – Një përplasje me kokë në B 462 pranë Dunningen vrau një shofer 26-vjeçar dhe një nga bijat e tij të hënën në mëngjes. Një vajzë tjetër, e cila gjithashtu u ul në makinë, erdhi me lëndime të rrezikshme për jetën në spitalin universitar në Freiburg.

Pak para ora 11, 26-vjeçari ishte duke udhëtuar në makinë me dy tre dhe katër vjeçare bijat e tij të vjetër, në B 462 vjen nga Hochwald vjen drejt Dunningen. Menjëherë pas bashkimit të autostradës së vjetër federale (Dunningen East) ai erdhi nga akti i pashpjeguar në korsinë e majtë dhe u përplas me një kamion që po afrohej.

26-vjeçari vdiq në vendin e aksidentit. Kur viktima duhej të hiqej nga automjeti, punëtorët e shpëtimit në pjesën e prapme të makinës gjetën një tjetër fatale: njëra nga vajzat e burrit.

Sipas policisë, fëmija tjetër u plagos rëndë dhe fluturoi me një helikopter shpëtimi në spitalin universitar në Freiburg.

Shoferi i kamionit u plagos lehtë dhe erdhi për trajtim të mëtejshëm në klinikën Helios në Rottweil.

Prokurori publik Rottweil urdhëroi përfshirjen e një eksperti aksidenti, i cili erdhi menjëherë në skenën e aksidentit. Dëmtimi total ka ndodhur në BMW. Dëmtimi i kamionit është gjithashtu i rëndësishëm.

Brigada e zjarrit ishte në detyrë për rimëkëmbjen e viktimave të aksidentit dhe masa të tjera mbështetëse.

Gjatë regjistrimit të aksidentit B 462 duhej të ishte plotësisht i paaftë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hajrullahu ” Arsimi profesional, prioriteti ynë kryesor” Konjuh,

lipjanipress

El Chapo deklarohet i pafajshëm

lipjanipress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

lipjanipress

Kur pritet të përfundojë autostrada për Han të Elezit? (Video)

lipjanipress

Hoti alarmon Shpend Ahmetin: LDK e gatshme ta drejtojë Prishtinën

lipjanipress

OPERACIONET NË ZEMËR NË KOHË PANDEMIE

lipjanipress

Veseli tallet me Kurtin: Kthehu nga Norvegjia, nuk do të ketë luftë

lipjanipress

Klan Kosova: Zgjedhjet e reja më 28 maj ose 4 qershor

lipjanipress

PDK e LDK po i mbajnë të fshehura listat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

Përfundojnë “Ditët e Agimit” – rikujtohet vepra e Agim Ramadanit

lipjanipress

Arrestohet një hetues policor i krimeve ekonomike

lipjanipress

Mësuesi që vrau Miladin Popoviçin para 72 viteve

lipjanipress
Skip to toolbar