LipjaniPress

Përurohet objekti i ri shkollor në Bujan

Lajme Lipjani

Sot në fshatin Bujan të Lipjanit para një numri të konsideruar të nxënësve, arsimtarëve dhe të pranishmëve të tjerë, u bë perurimi i objektit të ri shkollor “Nezë Bujani” në këtë vendëbanim.
Në këtë rast Drejtori Komunal i Arsimit Rasim Hasani, ka theksuar se Komuna e Lipjanit është përkushtuar që lëminë e arsimit ta ketë prioritet të veçantë në mënyrë që kushtet të jenë sa më mira për mësimdhënie, mësimnxënie dhe për të arritur deri te një edukim sa më cilësor.
Të pranishmit i ka përshendetur duke uruar për shkollën e re edhe nënkryetari i komunës Sefer Tasholli dhe Astrit Buja drejtor i shkollës fillore “Nezë Bujani”./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Haradinaj nga sheshi i Prishtinës thotë se Kosova nuk i fal tokë askujt

lipjanipress

Veton Surroi tallet me vendimin e Qeverisë për t’ia dhënë paratë e sigurimeve veteranëve

lipjanipress

Vuçiq e Bërnabiq në takim që nga ora 10, flasin për Kosovën

lipjanipress

Telashe të mëdha me ngrohje në shkollat e Prishtinës

lipjanipress

Përkujdesja për të pastrehët, të uriturit dhe të varfrit ështe një nga misionet e Hoxhë Naser Baftiut njëkohesisht edhe Drejtor i Shoqatës Dora e Lirë

lipjanipress

Zëvendëskryeministri Kelmendi vizitoi institucionet lokale, bizneset dhe Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan

lipjanipress

Kërkimfaljen e Vuciqit Stepanoviq e quan dyfytyrësi

lipjanipress

Njoftim për qytetarët e Lipjanit (FOTO)

lipjanipress

Behgjet Pacolli Një mundësi e jashtëzakonshme për Amerikën shkruan ne facebook.

lipjanipress

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Haradinaj: Ka deputetë brenda LDK’së që s’do ta lejojnë Demarkacionin

lipjanipress

U mbajt Kuvendi i Punës së Lidhjes Demokratike të Kosovës Dega në Lipjan.

lipjanipress
Skip to toolbar