LipjaniPress

Përurohet Qendra e Paraburgimit në Prishtinë objekt me standarde të larta.

Lajme

Është përuruar Qendra e Paraburgimit në Prishtinë, ku u tha se është objekt me standarde të larta.

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha se do ta ngrisin nivelin në burgje dhe të mos lejojnë gjëra të këqija në burgje.

Ai shtoi se për të siguruar kushte sa më të mira për të burgosurit kanë hapur qendra të paraburgimit si kjo e sotme. Tahiri tha se viti 2018 do të jetë vit i fuqizimit të ligjzbatimit.

Po ashtu, Tahiri ka deklaruar se është i angazhuar që të largojë të gjitha parregullësitë brenda burgjeve të Kosovës.

Ndërsa, ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar tha se ky objekt është me standarde të larta i ndërtuar me mjete të buxhetit të Kosovës. Qendra e paraburgimit ka kushtuar 6.7 milionë euro.

Në këtë ceremoni ka qenë i pranishëm edhe ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar i cili ka thënë se po plotësohet një standard drejt sundimit të ligjit, por edhe se kanë krijuar një përvojë të mirë në ndërtimin e objekteve të tilla./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan: Ftesë për qytetarët

lipjanipress

Zëvendësdrejtori i AKI-së s’shkon për të raportuar para Komisionit për gylenistët

lipjanipress

LDK akuzon VV’në për punësime partiake në sektorin e arsimit në Prishtinë

lipjanipress

Bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut morën pagën e 13-të jashtë ligjshëm

lipjanipress

Dardan Sejdiu kapet në rren, biznesin që ia ndaloi qytetarit në Prishtinë, ua lejoi Devollëve (Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

lipjanipress

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Helikopteri ushtarak rrëzohet mbi ndërtesat e banuara

lipjanipress

Ndërtohet qendra për përkujdesjen e fëmijëve bonjakë në Gjilan

lipjanipress

Kuvendi Komunal miraton buxhetin për vitin 2019-2021

lipjanipress

Nisma planifikon të nisë mocion mosbesimi kundër Qeverisë

lipjanipress
Skip to toolbar