LipjaniPress

Poeti Lulzim Tafa në revistën “The World Poets Quarterly”

Lajme

Revista prestigjioze “The World Poets Quarterly”, ndër më të njohurat në botë në fushën e letërsisë, ka botuar një cikël me poezi të poetit të mirënjohur nga Kosova, Lulzim Tafa.
Revista që botohet në anglisht dhe kinezisht është revistë e njohur ndërkombëtare, e cila boton poetë të njohur nga gjithë bota, ndërsa në numrin e fundit ka botuar edhe poetin nga Kosova, Lulzim Tafa, madje tek rubrika speciale ku rekomandohen për lexim poetët më të mirë.
Në rubrikën që revista e titullon si “Special Recommendations” janë përfshirë poetët: Bogumila Janicka nga Polonia, Hedi Bourani nga Kanadaja , Lulzim Tafa nga Kosova dhe Rifkah Goldberg nga Izraeli.
Ky botim është një paraqitje me rëndësi e poetit Lulzim Tafa, i cili është njëri ndër poetët më të njohur të letërsisë shqipe në botë, poezitë e të cilit janë përkthyer e botuar në shumë gjuhë të botës,njofton gazeta “Epoka e Re”.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vjen një informacion për kuponët fiskalë

lipjanipress

Nderohen dhe përkujtohen dëshmorët dhe martirët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Partnerizimi i Lipjanit me Kaiserslauternin e Gjermanis n’rrugë të mbarë.

lipjanipress

Serbët lëshojnë pe, pranojnë të rrënohet muri në Mitrovicë

lipjanipress

Zbulohet arsyeja e arrestimit të vëllait të ish-ministrit Jabllanoviq

lipjanipress

Portali i njohur evropian shkruan se SHBA-ja detyroi Thaçin të heq dorë nga ushtria

lipjanipress

Procesi gjyqësor vazhdon kundër të akuzuarve për puç në Mal të Zi

lipjanipress

Mirjeta Kalludra, deputetja e LDK-së që votoi kundër rezolutës për Haradinajn (Doku)

lipjanipress

100 vjeçarja qe lexon çdo ditë Kur’an (Video)

lipjanipress

Gjykata e Ferizajt jep detaje për policin e dyshuar, Përfitoi mijëra euro me fajde

lipjanipress

Limaj thotë se opozita do t’i fitojë 57% të votave në zgjedhjet e ardhshme (Video)

lipjanipress

Kryeshefi i Stacionit të Autobusëve bëhet me veturë të re (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar