LipjaniPress

Policia britanike: Jemi duke e trajtuar sulmin si incident terrorist (Foto)

Bota Lajme

Policia britanike ka shkruar në llogarinë e vet zyrtare në Twitter se është duke e trajtuar sulmin në Londër si incident terrorist derisa të vërtetohet se nuk ka qenë i tillë.
Katër deri në 12 persona janë lënduar nga një person i cili i shkeli ata me makinë, transmeton Express.

Një sulmues me thikë e ka therur një oficer të policisë brenda ndërtesës së Parlamentit britanik dhe më pas është qëlluar me armë nga policia.

Parlamenti është bllokuar nga policia.

Policia po ashtu u ka bërë thirrje qytetarëve që ta shmangin parlamentin.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Profili i Haradinajt, merr postin që e kërkoi për 13 vjet: Tash le ta tregojë veten

lipjanipress

Dy aksidente në Prizren, godasin këmbësorët dhe ikin nga vendi i ngjarjes

lipjanipress

ATK në janar mbylli 22 lokale të lojërave të fatit (FOTO)

lipjanipress

Kurz: Ajo që është dakorduar në Bruksel duhet të zbatohet

lipjanipress

Policia thotë se ka konfiskuar qindra kilogramë drogë

lipjanipress

Zaev edhe më tutje nuk guxon të flasë për të drejtat e shqiptarëve

lipjanipress

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

lipjanipress

Mimoza Kusari i përgjigjet të përditshmes “Zëri”

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

FSHATI BABUSH MBËSHTETË SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress
Skip to toolbar