LipjaniPress

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.

Lajme

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.
Policia ka njoftuar se deri te konfiskimi ka ardhur pasi që kanë marrë informacion se ka pasur të shtëna me armë zjarri në fshatin Polac, transmeton lajmi.net
“Me datën 02 mars 2017, rreth orës 14:45, pas marrjes se informatës, se në fshatin Polac, në vendin e quajtur ‘’Mali i Kerollve’’ ka të shtëna me armë zjarri, njësitë policore kanë arritur ta bëjnë identifikimin e vendit të ngjarjes, dhe ta ndalojnë veturën e dyshuar, ku gjatë kontrollimit në veture ju është gjetur dhe konfiskuar një armë e gjate AK-47, një karikator si dhe 6 gëzhoja si provë materiale nga i dyshuari G.S., 22 vjeçar”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Policia jep detaje për djegien e zyrave të partisë serbe në Mitrovicën e Veriut

lipjanipress

Kryeministrja britanike paralajmëron Skocinë: S’mund të jeni pjesë e BE’së si të pavarur

lipjanipress

A duhet shkuar në zgjedhje të parakohshme sipas kryeministrit Mustafa?

lipjanipress

Hoxha: Rruga drejt integrimit e vetmja alternativë

lipjanipress

Janë bërë hit në internet, por e vërteta për to është shokuese

lipjanipress

Edhe një tjetër “shqiponjë” shfaqet në ushtrinë greke (foto)

lipjanipress

Kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi edhe në Gllogoc programin për qeverisjen 4 vjeçare në Lipjan.

lipjanipress

Presidenti malazez: Ratifikimi i Demarkacionit është në interes të Kosovës

lipjanipress

Hoti alarmon Shpend Ahmetin: LDK e gatshme ta drejtojë Prishtinën

lipjanipress

Ja sa është numri i kosovarëve që jetojnë në Zvicër

lipjanipress

Alarmi vjen nga Franca: Trump dhe Putin do të “rivizatojnë” hartën e Evropës

lipjanipress

Gëzohuni, nesër moti do të jetë fantastik

lipjanipress
Skip to toolbar