LipjaniPress

Policia jep detaje rreth plaçkitjes së bankës në Shtime

Lajme

Gjatë ditës së martë rreth orës 10:00, në filialin e bankës “Raifaisen” në Shtime, ka ndodhur një grabitje, në të cilën janë përdorur edhe armët e zjarrit. Policia e Kosovës nga rajoni i Ferizajt ka njoftuar se lidhur me këtë rast të dyshuar janë së paku katër persona.

Sipas policisë, dy nga katër të dyshuarit kanë qenë të armatosur me armë të gjata. Nuk raportohet për të lëndar. Ndërkohë që grabitësit kanë marrë me vete dy kasaforta me rreth 5 mijë Euro dhe me një veturë janë larguar në drejtim të panjohur.

Hetuesit e Sektorit të Hetimeve Rajonale janë duke grumbulluar prova dhe janë vënë në kërkim të të dyshuarve.

Gazeta Express, ka raportuar sot gjatë ditës lidhur me këtë rast.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Kadaj-Bujupi: Haradinaj iu bashkua konceptit të klanit pronto

lipjanipress

PROF. DR. VEHBI IMERI MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

Rrahje mes disa personave në Lipjan (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Musliu thotë se gjendja e shqiptarëve në Veri është e rëndë

lipjanipress

2 vjeçari nga Lipjani vuan nga sëmundja e rrallë, familja kërkon ndihmë (Video-Foto)

lipjanipress

Dy të vrarët dhe i plagosuri në Bazel, shqiptarë

lipjanipress

Urdhri i Trump-it për dëbimin e myslimanëve nga SHBA i detyron ata të kthehen në Irak

lipjanipress

Çantë e dyshimtë afër shkollës fillore “Elena Gjika”

lipjanipress

Gazetari amerikan pas qëndrimit në Mitrovicë: Në Kosovë, paqja është e ndërtuar mbi ndarjen

lipjanipress

Ymeri: Dialogu s’bën të vazhdojë, Isa dhe Hashimi janë të nënshtruar

lipjanipress

Berisha i përgjigjet Blushit për Kosovën: Pse të lopës janë ata?! Të bëhemi gati për luftë!

lipjanipress
Skip to toolbar