LipjaniPress

Policia Merr në Pyetje Deputetin Milaim Zeka për Shmangie nga Tatimi

Lajme

Policia e Kosovës ka marrë në pyetje sot deputetin e Nismës për Kosovën, Milaim Zekën lidhur me veprën penale që ndërlidhet me mashtrim dhe shmangie nga tatimi.

Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com, Policia e Kosovës e cila iu është referuar deputetit Zeka, me inicialet M.Z.

“Mund të ju konfirmojmë se sot Policia e Kosovës ka intervistuar personin me inicialet M.Z. lidhur me veprën penale që ndërlidhet me ,,Mashtrim” dhe shmangie nga tatimi. Lidhur me këtë rast Policia e Kosovës të gjitha veprimet e mëtejme do t’i ndërmarrë në konsultim dhe koordinim me prokurorinë kompetente”, thuhet në përgjigjen e Zyrës për Informim të PK-së.

Deputeti Zeka sot gjatë ditës është takuar edhe me kryeministrit Haradinaj. Kjo është bërë e ditur përmes një komunikate të lëshuar nga Zyra e Kryeministrit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lista Serbe: Jeremiq s’mund t’i shohë serbët e Kosovës në sy

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

Bosch thotë se Kosovës është dashur t’i hiqen vizat në vitin 2010

lipjanipress

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

lipjanipress

A është intervistuar Hashim Thaçi për krime të luftës? (Video)

lipjanipress

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Skandal në Beograd: “Vëllazëria” serbo-ruse përfundon në therje me thika (VIDEO)

lipjanipress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

lipjanipress

Hetime për përplasjen vdekjeprurëse të autobusit hungarez në Itali

lipjanipress

Iraku nuk e njeh Kosovën edhe pse “po përballet me presion”

lipjanipress
Skip to toolbar