LipjaniPress

Policia për 24 orë shqipton numër rekord të gjobave në trafik

Lajme

Policia e Kosovës vetëm gjatë 24 orëve të fundit i ka gjobitur 1 743 persona në trafik. Kjo shifër është rekorde të paktën për këtë vit.
Së fundi duke iu referuar statistikave të aksidenteve të shumta në trafik, policia ka formuar “Task Forcë” për t’i parandaluar ato.

Për dallim nga aksidentet fatale, që nuk u regjistrua asnjë gjatë 24 orëve të fundit, ato me persona të lënduar dhe me dëme materiale sërish ishin të shumta.

Sipas të dhënave të policisë, dje në territorin e Kosovës janë regjistruar gjithsej 80 aksidente, prej të cilave 26 me persona të lënduar dhe 54 të tjera me dëme materiale.

Në rrugë aktualisht ka shtim të patrullave policore dhe kështu do të jetë deri në përfundim të sezonës verore.

Indeksonline ka mësuar se bashkë me zyrtarët policor në terren kanë dalë edhe eprorët e tyre dhe se motoja e “Task Forcës” është zero tolerancë për gjithë shkelësit e rregullave të trafikut.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nesër në Mitrovicë nisin gërmimet për varrezë të dyshuara masive

lipjanipress

Haradinaj: Po mbahem peng në Francë

lipjanipress

Problemet e dorëzimit në AstraZeneca: çfarë qëndron pas?

lipjanipress

Projektrezoluta e PE-së: Lista Srpska të ndahet nga Beogradi dhe të punojë për Kosovën

lipjanipress

Ish Kryeministri i Kosoves ndërron jetë!

lipjanipress

Grupi Koha tenton të fitojë financiarisht nga plagosja e Azem Vllasit

lipjanipress

Sabit Rrahmani në cilësi të përfaqësuesit të parë legjitim të komunitetit Ashkanli, datën 12 Nëntor 2017 t’i shpallë heronjë të gjithë 85 të vrarit e komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Kadri Veseli shpjegon dallimin ndërmjet ‘ktu’ dhe ‘kty’ (Video)

lipjanipress

Këta janë kandidatët për Kryeministër nga katër partitë më të mëdha

lipjanipress

Iraku nuk e njeh Kosovën edhe pse “po përballet me presion”

lipjanipress

QKUK që 1 vit pa aparaturë të gastroskopisë

lipjanipress

Policia jep detaje rreth plaçkitjes së bankës në Shtime

lipjanipress
Skip to toolbar