LipjaniPress

Policia për 24 orë shqipton numër rekord të gjobave në trafik

Lajme

Policia e Kosovës vetëm gjatë 24 orëve të fundit i ka gjobitur 1 743 persona në trafik. Kjo shifër është rekorde të paktën për këtë vit.
Së fundi duke iu referuar statistikave të aksidenteve të shumta në trafik, policia ka formuar “Task Forcë” për t’i parandaluar ato.

Për dallim nga aksidentet fatale, që nuk u regjistrua asnjë gjatë 24 orëve të fundit, ato me persona të lënduar dhe me dëme materiale sërish ishin të shumta.

Sipas të dhënave të policisë, dje në territorin e Kosovës janë regjistruar gjithsej 80 aksidente, prej të cilave 26 me persona të lënduar dhe 54 të tjera me dëme materiale.

Në rrugë aktualisht ka shtim të patrullave policore dhe kështu do të jetë deri në përfundim të sezonës verore.

Indeksonline ka mësuar se bashkë me zyrtarët policor në terren kanë dalë edhe eprorët e tyre dhe se motoja e “Task Forcës” është zero tolerancë për gjithë shkelësit e rregullave të trafikut.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Scott: Kosova nuk duhet të ngutet me ushtri

lipjanipress

Hoxha: Rruga drejt integrimit e vetmja alternativë

lipjanipress

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

lipjanipress

Kocijancic tregon se për çfarë do të bisedohet në Bruksel

lipjanipress

Deputetja e Vetëvendosjes e pranon se Shpend Ahmeti ishte në jaht, ankohet për reagimet

lipjanipress

Të burgosurit e vitit ’81 tregojnë për vitet e burgut

lipjanipress

Vajza e mbijetuar e Hamzë Jasharit rrëfën tmerrin që kishte ndodhur në mars të vitit 1998 (VIDEO)

lipjanipress

Reagon Ali Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare nuk cenon shtetin e Maqedonisë

lipjanipress

As ‘’Adem Jashari’’ s’i bën bashkë PDK’në e LDK’në (VIDEO)

lipjanipress

Ramiz Kelmendi tregon për njeriun e VV’së që punon me Serbinë (Video)

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

Acari lë gropa me përmasa shqetësuese në Rrugën e Kombit

lipjanipress
Skip to toolbar