LipjaniPress

Posta gjermane kërkon punëtorë nga Kosova

Lajme Lipjani

Posta gjermane (Deutsche Post DHL), gjegjësisht regjioni i Bonn-it (Niederlassung Bonn) është e interesuar në bashkëpunim dhe punësim afatgjatë të të rinjëve nga Kosova në profesionin e postierit.

Në grupin e parë do të përzgjedhen 28 persona, e një bashkëpunim i tillë – sipas sinjaleve të dhëna nga Deutsche Post DHL – do të vazhdojë edhe më tej.

Përzgjedhjen dhe trajnimin e të interesuarve do t’a bëjë personi zyrtar i autorizuar nga Deutsche Post DHL – Hasan Jonuzaj, në bashkëpunim dhe koordinim me udhëheqësit e regjionit të Bonn-it (Niederlassung Bonn).

Sipas nevojave dhe dëshirës së këtij regjioni postar, të përzgjedhurit mund të fillojnë me punën e tyre në detyrën e postierit nga shtatori i vitit 2018.

Kriteret e aplikimit për të interesuarit:
1. Të jetë shtetas i Republikës së Kosovës
2. Mosha e preferuar 20 – 40 vjeçar-e (M/F)
3. Të ketë njohuri të gjuhës gjermane në shkrim dhe lexim (sjellja e ndonjë dëshmie për njohjen e gjuhës)
4. Të posedojë patent – shofer (kategoria ?, të dorëzohet një kopje
5. Vërtetimin që tregon se kandidati nuk është nën hetime

Pagesa për aplikim është 10 euro për person (në këtë çmim përfshihen të gjitha qështjet teknike të aplikantëve para fazës së trajnimit).

Dorëzimi i dokumenteve bëhet përsonalisht nga të interesuarit, duke filluar nga data: 26.06 – 03.07.2018 (çdo ditë) nga ora 10:00 – 17:00 në Restaurant “Hamza” (kati i dytë) në qendër të Malishevës, përballë parkut “Adem Jashari”.
Të gjitha informacionet e hollësishme i gjeni në fotot e më

poshtme në gjuhën gjermane.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lajmërim: Edhe pak muaj, vetëm këto vetura mund t’i importoni në Kosovë

lipjanipress

Çka u tha për Kosovën në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Serbisë?

lipjanipress

« Shembull për të tjerët », Tasholli uron Aliun për kryetar të AKK-së

Granit

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

Digjet ferma bashkë me 28 krerë lopë në Ferizaj (Foto)

lipjanipress

Hoxha: Rruga drejt integrimit e vetmja alternativë

lipjanipress

Mini-Maratone, TRADICIONALE VRAPOJM SHTIGJEVE TE HARADIN BAJRAMIT

lipjanipress

Kush e kërcënoi me vrasje liderin e Dardanëve, Lulzim Berisha? (Video)

lipjanipress

UP dëmtohet mbi gjysmë milioni euro, shkak një vendim i paligjshëm i ish-rektorit – askush s’jep përgjegjësi

lipjanipress

Parashikimi i motit prej të hënës deri të premtën

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress

Arrestohet një hetues policor i krimeve ekonomike

lipjanipress
Skip to toolbar