LipjaniPress

Procesi gjyqësor vazhdon kundër të akuzuarve për puç në Mal të Zi

Lajme

Procesi gjyqësor për grushtin e shtetit në Mal të Zi rifillon nesër (e hënë) dhe pritet që në këtë proces të dëshmojë deputeti i opozitës, Milan Knezheviq.

Gjatë gjithë javës janë mbajtur seanca në Gjykatën e Lartë të Podgoricës, ku të premten për herë të parë u mor në pyetje kryetari i partisë opozitare proserbe, Fronti Demokratik, Andrija Mandiq.

Ai akuzohet për bashkëpunim me qarqet kriminale në Serbi dhe Rusi për planifikim të armatosur mbi institucionet shtetërore të Malit të Zi dhe vrasjen e kryeministrit të atëhershëm malazez.

Mandiq mohoi çdo lidhje me organizatën kriminale, duke e cilësuar procesin gjyqësor si të montuar dhe të motivuar politikisht. /voa

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kusari e Sejdiu kërkojnë Komision Hetimi Parlamentar për Politizim të Bordeve dhe Pozitave të Larta

lipjanipress

LOJA E PISTË ME DURIMIN QYTETAR

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

Bilall Sherifi i përgjigjet Anton Berishës: Mos e fut hundën ku nuk e ke vendin

lipjanipress

SHBA vret me dron 3 pjesëtarë të Al-Kaidës

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

Ymeri: Dialogu s’bën të vazhdojë, Isa dhe Hashimi janë të nënshtruar

lipjanipress

Ashkalit e Lipjanit të mobilizuar për Zgjedhjet Lokale

lipjanipress

Kadri Veseli: Qytetarë anekënd Kosovës po i bashkohen Fillimit të Ri

lipjanipress

Luhatet koalicioni qeverisës, Kosova drejt zgjedhjeve

lipjanipress

Listë e zezë për kompanitë që lanë udhëtarët të presin në aeroporte

lipjanipress

Kryetari Ahmeti po qëndron në fshatrat ku reshjet e fundit kanë shkaktuar vërshime (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar