LipjaniPress

Protestoi e zhveshur, policia franceze arreston kandidaten për presidente (Video)

Lajme Nderkombëtare

Policia franceze ka arrestuar kandidaten për presidente të vendit pasi ajo ishte topless dhe u ngatërrua me një aktiviste të lëvizjes Femen. Bëhet fjalë për Cindy Lee, lidere e Partisë së Kënaqësisë.

Pak para mbledhjes së Asamblesë Kombëtare, kandidatja për presidencialet 2017 protestoi gjysmë nudo kundër korrupsionit.

“Zhvishem për transparencë”, u shpreh ajo para se të rrethohej brenda pak minutash nga 30 agjentë të njësisë antiterror.

Ish-kërcimtarja 52 vjeçare, duke u zhveshur gjysmë nudo pavarësisht temperaturave të ulëta dëshironte të vinte në dukje problemin e korrupsionit dhe mungesën e transparencës në jetën politike franceze.

Kandidatja për presidente e cila vështirë se mund të garojë me Marine Le Pen, Emmanuel Macron e François Fillon, ka shpërndarë fletushka duke tërhequr vëmendjen e gazetarëve të ndryshëm.

“Mbështes mirëqenien e individit në shoqëri duke vendosur personat në qendër të politikës,” tha Lee për mediat.

Mes premtimeve të saj, janë dhe gjobat kundër spekulimeve financiare dhe fonde të reja për projekte që do të përmirësojnë jetën seksuale të njerëzve.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Malisheva në përkrahje të Ramush Haradinajt

lipjanipress

Gjakovë: Digjet autobusi, vlera e dëmit 15.000 euro

lipjanipress

Shala nuk beson se serbët do ta rrënojnë vetë murin

lipjanipress

Lulzim Rrustemi: Shumë shpejt do ta thërrasim mbledhjen e Kuvendit të Komunës (VIDEO)

lipjanipress

Publikohet raporti i institutit GAP për qytetari aktive në lokalitete të ndryshme të Kosovës

Press Lipjani

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

I shpëton rrëmbimit duke kërcyer nga bagazhi i makinës në lëvizje (Video)

lipjanipress

Zbulohet arsyeja e arrestimit të vëllait të ish-ministrit Jabllanoviq

lipjanipress

Molliqaj thotë se veç një Qeveri e re zgjidh problemin e Veriut

lipjanipress

Linda Shahini rizgjedhet kryesuese e Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit (FOTO)

lipjanipress

Gecaj merr mbështetjen e Malit të Zi për integrime evropiane

lipjanipress
Skip to toolbar