LipjaniPress

Pse Ibrahim Rugova është figurë kaq e rëndësishme? (VIDEO)

Lajme Lipjani

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Legjenda e Rugovës”.
Në këtë dokumentar politik trajtohet trashëgimia politike dhe filozofike e ish-Presidentit të Kosovës dhe shfrytëzimi i tij nga pasardhësit partiakë.

Por pse figura e Ibrahim Rugovës është kaq e rëndësishme sot e kësaj dite?

Shikojeni videon e mëposhtme.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Skandal në kopshtet e Tiranës! Edukatorja veprim të turpshëm me fëmijën (Foto)

lipjanipress

Myslimanja e parë pilote ushtarake në Amerikë (FOTO)

lipjanipress

Ushtria bëhet sivjet

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan Ftesë për qytetarët e Lipjanit

lipjanipress

Ahtisaari ka plan edhe për Kataloninë

lipjanipress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress

Aksidentohet një veturë në Bregun e Zi (FOTO)

lipjanipress

Donald Trump e paralajmëron Iranin pas testimit të raketës balistike (Foto)

lipjanipress

Si i bëri 2 milionë euro për 2 vjet, Nevzat Bejta, kryetar i Gostivarit

lipjanipress

Gjykata e Ferizajt jep detaje për policin e dyshuar, Përfitoi mijëra euro me fajde

lipjanipress

Kuvendi merr vendim për emërimin e sheshit tek teatri i qytetit me emrin Ismail Kadare

Press Lipjani

“Ora e Tokës – Earth Hour” për herë të tetë shënohet edhe në Kosovë.

lipjanipress
Skip to toolbar