LipjaniPress

Punëtori për hartimin e Rregullores së re për subvencionet

Lajme Lipjani

Punëtori për hartimin e Rregullores së re për subvencionet

Shtime, 5 prill 2017: Zyra Kryesore Finanaciare ( ZKF ), në bashkëpunim me DEMOS-in ( Programi për Decentralizim dhe Përkrahje Komunave), ka filluar hartimin e Rregullores së re për
foto-1.JPG
Shtime, 5 prill 2017: Zyra Kryesore Finanaciare ( ZKF ), në bashkëpunim me DEMOS-in ( Programi për Decentralizim dhe Përkrahje Komunave), ka filluar hartimin e Rregullores së re për ndarjen e subvencioneve, të cilat janë të planifikuara me buxhetin e komunës dhe të aprovuara nga Kuvendi i Komunës, sipas drejtorive dhe sektorëve të caktuar.
fotografija-2-(1).JPG
Në punëtorinë e mbajtur me drejtorët e drejtorive dhe përgjegjësit e zyrave që kanë të planifikuara subvencione në buxhetin e vet, përfaqësuesi i DEMOS-it, z. Mentor Rexhepi, ka prezantuar draftin e parë dhe ka dhënë sqarime nen për nen. Ai ka kërkuar që në takimin e ardhshëm të prezantohen me shkrim vërejtjet dhe rekomandimet, në mënyrë që Drafti ta marrë formën finale për përcjellje në Kuvendin e Komunës, për aprovim./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Në zgjedhjet e 11 qershorit mund të kandidojnë edhe të akuzuarit për krim e korrupsion

lipjanipress

PDK e LDK po i mbajnë të fshehura listat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

Agani tërhiqet nga gara për deputet shkak i aktakuzës

lipjanipress

Aeroplanët luftarakë të Izraelit e sulmojnë Rripin e Gazës

lipjanipress

Deklasifikohen pamje nga shpërthimet bërthamore në SHBA (VIDEO)

lipjanipress

Lajçak telefonon Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn, tregon për çfarë biseduan

lipjanipress

Veseli: Ata që manipuluan me listat e veteranëve duhet të turpërohen

Rexhep Isufi

Problemet e mërgimtarëve gjatë aplikimit për të votuar në Kosovë

lipjanipress

Serbia pretendon se 58 për qind e territorit të Kosovës është pronë e saj

lipjanipress

Policia: Arma me të cilën u plagos Vllasi kishte silenciator

lipjanipress

Thaçi në dijeni për listën e ekzekutimeve të Murat Jasharit

lipjanipress

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress
Skip to toolbar