LipjaniPress

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë përfiton aparaturë shëndetësore

Lajme Lipjani

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë gjatë ditës së sotme ka pranuar një donacion pajisje shendetesore nga KFOR-i TURK në Kosovë.
Drejtoresha e Shëndetësisë dhe e Përkujdesjes Sociale në Lipjan Vlora Limani Hajnuni gjatë pranimit të këtij donacioni në emër të Kryetarit Imri Ahmeti ka falenderuar KFOR-in Turk për këtë donacion mjaft të nevojshëm për QMF-në e Janjevës. Ajo po ashtu ka theksuar se shëndetësia e Lipjanit është ndër prioritetet e qeverisjes komunale andaj ky donacion është i mirëseardhur në ngritjen e cilësisë së shërbimeve shëndetësore për nevojat e qytetarëve lipjanas.
Ndërsa, Ministri i Administratës Publike Mahir Yagcilar cili ka qenë i pranishëm gjatë këtij përurimi ka përshendetur dhe ka uruar banorët për këtë donacion.
Komandanti i KFOR-it TURK në Kosovë Cem Sinan Barim, duke uruar banorët e Janjevës për këtë donacion ka shprehur gadishmërinë e bashkëpunimit edhe në të ardhmen.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Partia e Ashkalive për Integrim – dega në Lipjan ka mbajtur Kuvendin Zgjedhor (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Vetëvendosje e kërkoi nesër seancën për Demarkacion

lipjanipress

Kanë nisur punimet në renovimin e QKMF-së në Lipjan

lipjanipress

Veseli: Vetëvendosje nuk mund ta udhëheq Kosovën pasi nuk e njeh si shtet

lipjanipress

Kur Slobodan Milosheviq i premtonte turmës në Beograd arrestimin e Azem Vllasit (VIDEO)

lipjanipress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

lipjanipress

Begaj: Krenar që Nuk Kishte Asnjë të Vdekur nga Rriqrat

lipjanipress

Ministri Gashi mohon akuzat për tentim blerje të telefonit jashtëligjshëm

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

lipjanipress

A do të jetë Vjosa Osmani pjesë e Alternativës?

lipjanipress

Haradinaj nga sheshi i Prishtinës thotë se Kosova nuk i fal tokë askujt

lipjanipress
Skip to toolbar