LipjaniPress

Qeverisje profesionale për Lipjanin me 144.

Lajme Lipjani Op/Ed

Tash e sa kohë e kam kuptuar që nuk mjafton vetëm një profesionist, të jetë në nivel të lartë efikasiteti. Për të arritur kënaqshmërin duhet të kesh hapsirë për oraganizim dhe përkrahje. Hapsira duhet të jetë institucionale , organizimi duhet  të jetë në përputhshmëri me trendin botërorë me WHO. Në tërë botën sot i kushtohet rëndësi madhore KPSH. Secili nga ne sot mund të hulumtoj këtë ,dhe të sheh që ka një mospërputhje në mes planeve ,edhe ndërkombëtare, edhe legjislative, edhe akademike. Përkrahja duhet të buroj nga populli. Ta përkrahim të vjetrën, është gjendje e njejtë ,dhe nëse nuk ndryshon për 8 vite madje mund edhe të përkeqsohet, e  si të besojmë që  të njetit mund të bëjnë ndryshim. Secili nga ne sot është ballafaquar me sistemin shendetesorë në komunën tonë, pra le të vlersojmë vet si jemi. Në pamje të pare duket se çdo gjë është në rregull ,por kur fillon të merr shërbimin e kupton që kemi gjendje kaotike. Kjo nuk është Mjekesi Familjare si na kanë mësuar miqtë tanë ndërkomtarë dhe si thot plani, strategjia dhe legjislacioni, si i edukonim mjekët tanë në Edukimin Specialistik Pasdiplomik. Të gjitha këto janë mbi apetitet politike, por që kjo ka dërmuar sistemin shëndetsorë në Lipjan. Duke parë një gjendje të tillë moskordinuese të mendojmë sinqerishte së pari për vetën tonë dhe të shohim si duhet të jetë. Nuk duhet harruar që helmi i ëmbël vie nga njerëzit e rrethit që nuk bëjnë asgjë për te ndryshuar gjendjen. 4 gjenerata të rinjësh sot do të votojnë ,shumica e tyre pa perspektivë. A mundemi ta ndryshojmë këtë përtej preferencave tona politike? Kjo është e mundur duke bërë zgjedhje më të mirë.

Unë jam kandidati VV-së sepse ka një plan të hartuar nga profesionistët shëndetsorë dhe ekspert të fushave të tjera nga lëvizja dhe nga ekspertët jasht politikës. Bashkë, do të angazhohemi për secilën komunë. Bashkë do t’i fitojmë zgjedhjet me 17 tetor. Bashkë, do të qeverisim për t’ju shërbyer të gjithëve e sidomos atyre që kanë nevojë më shumë. Bashkë me 144.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Edi Rama në AKK: Procesi i Ramushit do të përfundojë ashtu siç duhet

lipjanipress

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

lipjanipress

Rrëfimi i Hamëz Jasharit, pak ditë para sulmit nga forcat serbe (Video)

lipjanipress

Arrestohet një zyrtar i lartë i Qeverisë, kërkonte para për të hequr një lëndë nga gjykata

lipjanipress

Serbia pretendon se 58 për qind e territorit të Kosovës është pronë e saj

lipjanipress

Sali Berisha denoncon policët bashkiakë: Ja çfarë po ndodh

lipjanipress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

lipjanipress

Vdes një i paraburgosur në Lipjan

Press Lipjani

Serbia ka bllokuar linjën energjetike Kosovë-Shqipëri

lipjanipress

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Kastriot Luma, zgjedhet Kryetar në Kuvendin e të Rinjve të Kosovës!

lipjanipress

Suedia ka arritur një riciklim aq revolucionar sa i ‘kanë mbaruar’ mbeturinat

lipjanipress
Skip to toolbar