LipjaniPress

QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar

Lajme Lipjani

Policia e Kosovës me anë të një komunikate ka konfirmuar se sot në QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar.
Njesitet policore kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, dhe pas kryerjes së hetimeve kanë hapur rastin si dëmtim prone, rast që dyshohet të ketë ndodhur gjatë fundjavës, transmeton Lajmi.net.
Sot rreth orës 07:50, policia ka pranuar informatën se në QKUK, saktësisht në zyrat e administratës, kanë hyrë persona të dyshuar.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të cilat pas përfundimit të fazës fillestare të hetimit, si dhe pas ekzaminimit të vendit të ngjarjes, me urdhër të prokurorit përkatës kanë hapë rastin Dëmtim prone. Rast ky që dyshohet të ketë ndodhur gjatë fundjavës.

Aktualisht policia në bashkëpunim me institucionet relevante është duke punuar për ndriçimin e plotë të rastit,raporton Gazeta “Ekxpress”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shërbimi Korrektues me qendër gjysmë të hapur edhe në Lipjan

Granit

Apel të gjitha institicioneve shqiptare (Video)

lipjanipress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

lipjanipress

Kontingjenti i KFOR-it Italian dhuron donacion për klinikat e QKU-së, në vlerë 70 mijë euro

lipjanipress

Le Pen tregon se çfarë do t’ju ndodhë punëtorëve të huaj në Francë, nëse ajo bëhet presidente

lipjanipress

Bojkot klubit, tifozët lipjanas kërkojnë shkarkimin e kryesisë!

Granit

Rrahu gruan, arrestohet i dyshuari

Granit

Kryeministri: Haradinaj, peng i shtetit që kreu krime e masakra në Kosovë

lipjanipress

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

lipjanipress

Edhe Lipjani pa balotazh: Kandidati i LDK’së merr 56 për qind

lipjanipress

LSDM premton pensione shtetërore për të gjithë qytetarët

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress
Skip to toolbar