LipjaniPress

QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar

Lajme Lipjani

Policia e Kosovës me anë të një komunikate ka konfirmuar se sot në QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar.
Njesitet policore kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, dhe pas kryerjes së hetimeve kanë hapur rastin si dëmtim prone, rast që dyshohet të ketë ndodhur gjatë fundjavës, transmeton Lajmi.net.
Sot rreth orës 07:50, policia ka pranuar informatën se në QKUK, saktësisht në zyrat e administratës, kanë hyrë persona të dyshuar.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore, të cilat pas përfundimit të fazës fillestare të hetimit, si dhe pas ekzaminimit të vendit të ngjarjes, me urdhër të prokurorit përkatës kanë hapë rastin Dëmtim prone. Rast ky që dyshohet të ketë ndodhur gjatë fundjavës.

Aktualisht policia në bashkëpunim me institucionet relevante është duke punuar për ndriçimin e plotë të rastit,raporton Gazeta “Ekxpress”.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sekseri që merr para për mbylljen e hetimeve

lipjanipress

Hajrullahu viziton zyrën komunale për punësim në Lipjan

lipjanipress

Kryetari i komunës, z. Naim Ismajli, po merr pjesë në Komitetin Drejtues të NALAS-it

Press Lipjani

M.Tahiri: Punësimi mbetet ende sfida më e madhe për të rinjët e Ashkalinjëve

lipjanipress

Mbyllet stacioni i trenit në Dyseldorf, 5 të lënduar nga sulmi me sëpatë

lipjanipress

Në Qëndrën Kulturore Shqiptare në Stuttgart të Gjermaisë,shenohet 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Kryetarja e Preshevës kërkon njohjen e diplomave të Kosovës…

lipjanipress

Kroacia dhe Çekia me qëndrime të ndryshme rreth anëtarësimit të Kosovës në NATO

lipjanipress

Dënimi i Dytë nga PZAP-i i Mimoza Kusari-Lilës

lipjanipress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Blinajë (Foto)

lipjanipress

Vetëvendosje nuk i bashkohet LDK’së, shkon e vetme në zgjedhje

lipjanipress
Skip to toolbar