LipjaniPress

Quni nuk tregon se si do të votonte për demarkacionin

Lajme

Ka vazhduar që të mos e bëjë publike votën e tij për çështje madhore, deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Anton Quni.

Në “Interaktiv” të KTV-së ai nuk ka treguar as se si do të votonte për Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, nëse Qeveria e Kosovës vendos ta procedojë në Kuvend për ratifikim. Por ka thënë se “gjithherë është shprehur se votën e tij do ta tregojë në seancë kur të vijë koha”.

Ka treguar se pse bën kështu.

“Me qëndrimin tim unë ta mbërrijë efektin. Nëse tash e bëjë publike votën time ka rrezik që ajo të manipulohet, sabotohet, prandaj e shoh të arsyeshme të hesht deri në ditën e votimit”, ka thënë ai. “Të jen i të bindur se qytetarët nuk do të zhgënjehen me vendimin tim”, ka shtuar me bindje ai.

Ai ka thënë se demarkacioni është kusht për liberalizim të vizave.

“Këtë nuk e shoh e të drejtë, është standard i ngritur enkas për qytetarët e Kosovës dhe nuk njihet kjo praktikë për shtetet e tjera të rajonit”, ka thënë Quni.

Ka folur edhe për opozitën.

“Shpresoj që opozita të vijë me fakte dhe nëse janë bindës përse të mos marrin edhe përkrahjen e deputetëve tjerë. Pasi Kuvendi është i vetmi vend ku duhet të zgjidhet kjo çështje”, ka thënë Quni

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Qytetari në Resnjë ndërroi jetë përderisa prente dru

lipjanipress

BE kundër pezullimit të dialogut: Nuk kontribuon në normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

lipjanipress

Nga sot ndërpres aktivitetin tim politikë në PDK.

lipjanipress

Mbretëresha i shkruan Thaçit, uron për 9 vjetorin e Pavarësisë

lipjanipress

Somali:Sulm me makinë-bombë, 8 te vdekur

lipjanipress

Kosovari që plagosi 9 persona me sopatë (Video)

lipjanipress

PLAKU ALBIN KURTIT: UNË TY TË KAM PËRCJELLUR QE 10 VITE, GJITHA FJALËT TË KANË DALË TË VËRTETA (VIDEO)

lipjanipress

Mblidhen të gjithë senatorët në Shtëpinë e Bardhë, diskutojnë për Korenë e Veriut

lipjanipress

Shokon kryetari i Malishevës: Ne shqiptarët e kemi në gjene vjedhjen (Video)

lipjanipress

Çelaj thotë se Vetëvendosje po e frikëson drejtësinë

lipjanipress

Veliu për plagosjen në Podujevë: Policia ta hetojë rastin

lipjanipress
Skip to toolbar