LipjaniPress

Qytetar të shumët nga Hallaqi i Madh sonte priten kryetarin Imri Ahmeti dhe ekipin e tij.

Lipjani Zgjedhjet 2017

Hallaqi i Madh beson në punën e kryetarit Imri Ahmeti
“Unë kam pasur një “mandat dy vjeçar” sepse dy vitet e para jam detyruar të paguaj borxhet e trashëguara nga qeverisja e më hershme. Kjo më ka pamundësuar realizimin e tërësishëm të projekteve të parapara.” është shprehur kryetari Ahmeti, duke shtuar se shumë shpejt në mandatin e tij të dytë do të ndërtohet përmendorja e Dëshmorit Arsim Zeqiri.
Ndërsa i ka premtuar banorët e Hallaqit të Madh se edhe Hallaqi i Madh do të jetë i trajtuar barabartë me fshatrat e tjera, ku do të investohet në projekte infrastrukturale, asfaltim të gjitha rrugicave dhe ndriçim publik e trotuare në çdo lagje.
Kryetari Ahmeti i ka ftuar banorët e këtij fshati që në këto zgjedhje votën e tyre mos ta ndajnë në subjekte të ndryshme politike, por ta orientojnë për të, sepse vetëm kështu ata do të votojnë për të ardhmen e tyre dhe për jetësimin e projekteve të shumta që ka paraparë në platformën e tij qeverisëse për mandatin e dytë.
LDK-Lipjan

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shukri Buja: PDK-Dega në Lipjan mbajti mbledhjen e rregullt te radhës

lipjanipress

Vetura zyrtare shkel në zebra një vajzë në Lipjan

lipjanipress

Përurohet projekti: “Përmirësimi i hapësirave publike në qytetin e Lipjanit, faza e dytë”

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti agjendën elektorale të takimeve me qytetarët e vazhdoj sonte në Kraishtë

lipjanipress

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress

M.Tahiri: Punësimi mbetet ende sfida më e madhe për të rinjët e Ashkalinjëve

lipjanipress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

lipjanipress

Behgjet Pacolli duhet të jet Kryeminister i Kosovës dhe duhet të qeveris me kosovën sepse vetëm Behgjet Pacolli është i duhuri për kosovën ate e duan edhe Qytetarët për Kryeministēr

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Nëndega e Dytë e Gadimës së Ulët përkrahë fuqishëm Dr.Fitim Selimin

lipjanipress

Kryetari Ahmeti viziton punimet e asfaltimit të rrugës Topliçan -Grackë

lipjanipress

LDK-Lipjan: Baica dëshmoj se di të mbështes ata që punuan për të mirën e tyre

lipjanipress
Skip to toolbar