LipjaniPress

R E A G I M: Daim Hiseni reagonë publikisht deri tek institucionet relevante në vend

Lajme

SHVL-UÇK në takimin e saj me disa oficer dhe nënoficer pjesëmarrës në rradhët e UÇK-së dhe luftës së vitit 2001, reagonë publikisht deri tek institucionet relevante në vend, që të ndërmarin masat e duhura kundër individëve dhe grupit që thiret në emër të njësitit luanët (lavovi) të cilët po thërasin në padëgjueshmëri qytetare dhe inicojnë formimin e formacioneve paramilitare me njerëz të cilët janë të dënuar nga gjyqi i Hagës si kriminel lufte për pjesëmarrje në krime lufte mbi popullatën civile.

Kjo deklaratë e tyre është një provokim i rëndë i cili vërtet cenon dhe rrënon paqën, stabilitetin dhe bashkjetesën mes qytetarëve në këtë vend./Lipjanipress.com/

SHVL UÇK edhe mëtej respekton marrëveshjen me faktorin ndërkombëtare duke u angazhuar për shtet ligjorë, për funkcionimin e drejtësisë në vend dhe për eliminimin e çdo lloj diskriminimi racor, etnik dhe fetarë.

Disa grupe shqipfolëse të cilët kanë qenë pjesëmarrës në skenaret antishqiptare gjatë viteve të kaluara, të cilët edhe mëtutje po bashkpunojn me strukturat e VMRO-së është mirë të shmangen nga qëllimet e tyre të flliqura dhe të mos bëhen dorë e zgjatur e qendrave antishqiptare.

Shqiptari i vërtetë dhe ushtari i denjë i lirisë, asnjëher dhe për asnjë çmim nuk shitet për të holla dhe nuk bëhet sherbëtorë i të keqës në dëm të popullit dhe në kundërshtim me betimin e dhënë./Lipjanipress.com/

NDERIME ATDHEUT – LAVDI DËSHMORËVE

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli prapë ia ngatërron mbiemrin deputetes së LDK-së

lipjanipress

Kandidati Hajrullahu viziton Qendrën për punë Sociale në Lipjan.

lipjanipress

Kryeministri i vendit kërkon njohjen e Kosovës nga shtetet me shumicë myslimane

lipjanipress

Rritet numri i aksidenteve në punë

lipjanipress

Kuvendi nuk aprovoi rendin e ditës, mbyllet seanca

lipjanipress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

lipjanipress

Grupi i Kumanovës dënohet me 746 vjet burg

lipjanipress

Nikoliq heqë dorë nga gara presidenciale në Serbi?

lipjanipress

Qytetari në Resnjë ndërroi jetë përderisa prente dru

lipjanipress

Lulzim Rrustemi: Shumë shpejt do ta thërrasim mbledhjen e Kuvendit të Komunës (VIDEO)

lipjanipress

Procesi gjyqësor vazhdon kundër të akuzuarve për puç në Mal të Zi

lipjanipress

E JASHTMJA MANIFEST I SË BRENDSHMES

lipjanipress
Skip to toolbar