LipjaniPress

Ramiz Kelmendi ‘godet’ Shpend Ahmetin: Duaje tënden me jahte, vodka ruse e përcjellëset e Serbisë

Lajme

Zëvendës kryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi ka ironizuar me fotografitë e fundit në të cilat Shpend Ahmeti shihet në një jaht multimilonësh në Budvë.

Ai ka kujtuar kohën kur VV-ja bënte thirrje për konsumimin e produkteve vendore, duke shkruar se dashuria dhe ‘modestia’ nuk njohin kufinjë.“Duaje tënden … Jahta dhe elementet relaksuese përcjellëse; vodka e Rusisë, cigaret (Puro) të Kubës, përcjellëset e Serbisë … Duaje tënden … Dashuria miqësia dhe ‘modestia’ nuk njohin kufinjë”, ka shkruar Kelmendi në facebook.
Përndryshe, sot gjatë ditës ka pasur reagime të ashpra në lidhje me fotografitë e publikuara, madje shumë pjesëtarë nga shoqëriva civile kanë kërkuar sqarime nga kryetari i Prishtinës.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Arsim Jashari zyrtarizon kandidimin për Asamable Komunale Lipjan

lipjanipress

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

lipjanipress

Protestoi e zhveshur, policia franceze arreston kandidaten për presidente (Video)

lipjanipress

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress

Thaçi e çon përpara planin për ushtrinë, merr mbështetjen e grupit 6 plus

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

U ndihmuan me miell mbi 600 familje me nevojë në tërë Kosovën

lipjanipress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

lipjanipress

Lajçak telefonon Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn, tregon për çfarë biseduan

lipjanipress

Medikamente me vlerë 240 mijë dollarë për QKUK nga Direct Relief

lipjanipress

Kryetari I komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti të martën ka mbajtur takimin publik me qytetarët e kësaj komune

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress
Skip to toolbar