LipjaniPress

Ramiz Kelmendi tregon për njeriun e VV’së që punon me Serbinë (Video)

Lajme

Në emisionin Komiteti, që transmetohet në RTV Dukagjini, zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi ka folur për sulmet që Lëvizja Vetëvendosje i ka bërë atij për shkak të tregtisë me Serbinë.

Ai ka thënë se VV e ka akuzuar për import nga Serbia, ndërsa, sic thotë ai, pikërisht zyrtarët e VV’së kanë raporte të mira me biznesmenë që bëjnë tregti me shtetin serb.

Kelmendi ka treguar për importin që kompania e tij bënë me Serbinë, duke theksuar arsyet pse VV’ja, sulmon vetëm atë.

Zv. kryeministri ka përmendur lidhjet e afërta të zyrtarëve të VV’së me biznesmenin, për të cilin Kelmendi thotë se bënë tregti me Serbinë.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme:

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Operacion i rrallë i kryer me sukses nga mjeku lipjanas Dr.Xheladin Rizani dhe ekipa ndihmëse

lipjanipress

Doarsa Kica–Xhelili: kandidate për deputete në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

lipjanipress

Tentim -vrasja e Azem Vllasit u raportua në shumë media botërore

lipjanipress

Viktima e aksidentit në Arllat të Drenasit, ishte ushtar i UÇK’së (FOTO)

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Komisioni i angazhuar për matjen e territorit – “Ndodh që nuk e bëjmë matjen”

lipjanipress

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress

Vuçiq: BE’ja tani nuk po e kërkon njohjen e Kosovës

lipjanipress

Thaçi e çon përpara planin për ushtrinë, merr mbështetjen e grupit 6 plus

lipjanipress

Në qytetin e Lipjanit është ngritur Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Shpërthim më bombë në një xhami gjatë namazit të xhumas 2 të vrarë 75 të lenduar rënd

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress
Skip to toolbar