LipjaniPress

Raportohet se ka humbur Xhejlane Abdullahu

Lajme Lipjani

Prindi Qerim Abdullahu po e këkron vajzen e tij që nga dita kur kjo vazjë përfundoi mbrëmjen e maturës para një jave.
Prindi e ka sjellë edhe një aktvendim nga Qendra për punë sociale ku tregon se kjo vajzë është me aftësi të kufizuar.

Familja e Xhejlane Abdullahut deri në mars të këtij viti ka pranuar perkrahje materiale e cila është përkujdesur per fëmijën me aftësi të kufizuar, por pasi qe kjo vajzë ka arritur moshën madhore, familja janë udhezuar nga ky aktvendim që të aplikojnë për pension invalidor për të rrituri.

Qytetarë të dashur prindi i Xhejlanes ka nevojë për ndihmën tuaj që ta shpërndani këtë foto dhe me shpresën që ta gjen vajzën e tijë

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

Haradinaj: Po mbahem peng në Francë

lipjanipress

BE kundër pezullimit të dialogut: Nuk kontribuon në normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

lipjanipress

Ahtisaari ka plan edhe për Kataloninë

lipjanipress

Rusia e nis drejt Detit Mesdhe anijen luftarake

lipjanipress

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, uron qytetarët për Vitin e Ri 2021

lipjanipress

Shpërthen dhuna në protestën për 22 vjeçarin e dhunuar nga policia në Francë (Foto)

lipjanipress

Shtatzëna me COVID-19 në Kosovë është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe në kujdesin intenziv

lipjanipress

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Mini-Maratone, TRADICIONALE VRAPOJM SHTIGJEVE TE HARADIN BAJRAMIT

lipjanipress

Eksperti nga Gjermania: Argumentet që zbulojnë manipulimet dhe mashtrimet e komisioneve për demarkacionin!

lipjanipress

Shala nuk beson se serbët do ta rrënojnë vetë murin

lipjanipress
Skip to toolbar