LipjaniPress

Reagon Gazmend Abrashi, i përmendur si sekser i Dino Asanajt në Zona Express

Lajme

Pas publikimit të dokumentarit të Zona Express, “Njëmbëdhjetë thikat”, ka reaguar biznesmeni Gazmend Abrashi.
Ai thotë ndër të tjera se “krejt çka është thënë për mua në emisionin ,,11thika’’ të ZonaExpress, nuk është e saktë”.

Redaksia e Zona Express sqaron edhe një herë të gjitha ato që janë thënë për z. Abrashi bazohen në dokumentet e organeve policore. Në Kallëzimin Penal të Policisë së Kosovës të deponuar në EULEX dhe te Prokurori Publik, Paskal Persoons, Gazmend Abrashi – “Mena” përshkruhet si pjesë e grupit të sekserëve të Dino Asanajt bashkë me Naser Osmanin, Astrit Haraqinë, Ukë Rugovën, Adelina Reqica-Asanajan e Burgim Gashin- “Agrollapi”.

“I dushkuari Gazmend Abrashi duke pasur shoqëri shumë të mirë me bashke aksionaret e Grandit, Behgjet Pacolli dhe Remzi Ejupi ka shfrytëzuar që sekserëve (të dyshuarve të përfshirë në këtë rast) t’iu ndihmoj në finalizminin e marrjes së parave të dëshiruara, ju afrohet bashke aksionarëve, pasi që sekserët Astrit Haraqija dhe Ukë Rugova nuk ia kishin arrit qëllimit ti merrnin nga Behgjet Pacoli shumën e parave për zhbllokimin e privatizimit të Hotel Grandit. Kjo konfirmohet nga incizim i ofruar nga Remzi Ejupi që i dyshuari (Gazmend Abrashi në këtë rast) shkon në një takim dhe iu kërkon para për zhbllokimin e privatizimit të Hotel Grandit. Po ashtu kjo konfirmohet edhe nga dëshmia e dhënë e dëshmitarit Remzi Ejupi në lidhje me këtë të dyshuar (Gazmend Abrashin pra) i cili iu kishte kërkuar para për këtë çështje”, thuhet në kallëzimin penal të Policisë së Kosovës.

Zona Express ka konsultuar krejt këto dokumente që i ka edhe Prokuroria, pra këtë dokument dhe transkriptin e intervistës me shumë detaje nga Remzi Ejupi, dhe të gjitha konstatimet në dokumentarin “Njëmbëdhjetë thikat” janë të bazuara vetëm në dokumente.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Goditet në kokë me shufër hekuri një 12-vjeçar nga Shkupi

lipjanipress

Të hënën funksionalizohet zyra për vërtetime të veteranëve (Video)

lipjanipress

Letër e hapur për Thaçin: President, nise plotësimin e ligjit për Gjykatën Speciale

lipjanipress

“Gëzim Gashi ( Albin Kurti i Ashkalive dhe Egjiptianve)”

lipjanipress

Policia në autobus të ‘Plisave’ gjeti 33 shishe me koktej molotovi

lipjanipress

Qëllohet me armë për vdekje derisa po xhironte një videoklip muzikor (Foto)

lipjanipress

Këto foto të Norës me Robertin nuk i keni parë deri më tani (Foto)

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

Rrjetet sociale vazhdojnë të përdoren për shpërndarje të ideologjive ekstremiste

lipjanipress

Mohgerini ndryshon agjendën, në Kosovë vjen të shtunën

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress

Përfaqësuesi i Kim Jong Un: Koreja e Veriut mund ta shkatërrojë botën me vetëm 3 bomba! Kujdes

lipjanipress
Skip to toolbar