LipjaniPress

Reçica jep një lajm të rëndësishëm për punëkërkuesit

Lajme

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, nëpërmjet një njoftimi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka treguar se MPMS, me mbështetjen e UNDP-së ka shpallur të hapur Programin e Subvencionimit në Pagë, ku pritet të punësohen 120 punëkërkues.

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, nëpërmjet një njoftimi në faqen e tij zyrtare në Facebook ka treguar se MPMS, me mbështetjen e UNDP-së ka shpallur të hapur Programin e Subvencionimit në Pagë, ku pritet të punësohen 120 punëkërkues.

“Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale me mbështetjen teknike të UNDP-së, shpall të hapur Programin e Subvencionimit në Pagë, duke filluar prej datës 16 mars 2018. Ky Program do t’u ofrojë punësim njëvjeçar 120 të papunëve afatgjatë, të regjistruar në Zyrat e Punësimit, në të gjitha Komunat e Kosovës”, ka shkruar ministri Reçica.

“Me këtë rast, ftojmë kompanitë e sektorit privat të aplikojnë në Zyrat e Punësimit në komunat përkatëse, që të përfitojnë subvencionim prej 50 për qind të pagës mujore, për çdo person të papunë që punësojnë për periudhën njëvjeçare. Afati i fundit për aplikim nga punëdhënësit dhe punëmarrësit është data 6 prill 2018 deri në orën 16:00”, thuhet tutje në njoftimin e ministrit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Bilall Sherifi i përgjigjet Anton Berishës: Mos e fut hundën ku nuk e ke vendin

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

Hyn në fuqi Ligji për pandeminë COVID-19, këto janë dënimet e parapara për ata që nuk respektojnë masat

lipjanipress

Familja e veteranit të luftës Ilir Jasharit bëhët me banesë të re! (VIDEO)

lipjanipress

Kryeakademiku serb: Demografia në Serbi është problem i të gjitha problemeve

lipjanipress

Shfaqen postere anonime kundër Papa Françeskut nëpër Romë (Foto)

lipjanipress

Pas PDK’së edhe VV nis përgatitet për zgjedhje, Kurti kandidat për Kryeministër

lipjanipress

Rruga apo Laminati që u ndërtua nga Ministria e Pal Lekaj

lipjanipress

Mediat ndërkombëtare: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë trazira në Kosovë

lipjanipress

E tmerrshme: “Shteti Islamik” nis të bombardojë edhe me dronë (Video)

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

lipjanipress

Shala: Aktualisht pajtimi mes shqiptarëve dhe serbëve, i pamundur

lipjanipress
Skip to toolbar