LipjaniPress

Reçica: Nëse nuk kalon demarkacioni, PDK e gatshme për zgjedhje

Lajme

Nëse marrëveshja për Demarkacionin me Malin e Zi nuk kalon në Kuvendin e Kosovës atëherë vendi mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme,
Kështu ka deklaruar deputeti nga radhët e Partisë Demokratike, Elmi Reçica.

Sipas tij, PDK është gjithmonë e gatshme të shkoj në zgjedhje kur është në pyetje interesi i qytetarëve të Republikës së Kosovës.

“Nëse nuk kalon Demarkacioni si parakusht për liberalizim të vizave gjë që i prek qytetarët e Republikës së Kosovës, atëherë Partia Demokratike e Kosovës është e gatshme të shkoj në zgjedhje të parakohshme”, ka thënë Reçica për Telegrafin.

Ndërkohë që kryeministri Mustafa ditë më parë ka thënë se brenda muajit pritll do ta procedojë në Kuvend cështjen e demarkacionit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Skandal në Australi, 5000 fëmijë të abuzuar nga klerik katolik (VIDEO)

lipjanipress

Ligji për kundërvajtje, vështirë i zbatueshëm

lipjanipress

Punëtori për hartimin e Rregullores së re për subvencionet

Press Lipjani

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

Shumë fshatra të Lipjanit tashmë tre ditë pa rrymë

lipjanipress

Molliqaj: Jap dorëheqje nëse del ndonjë lidhje mes VV-së dhe Devollëve

lipjanipress

Në Holandë refugjatët vendosen në burgje (FOTO)

lipjanipress

Arifi: Komunistit Riza Halimi i pengonin sukseset që ia sollëm Preshevës

lipjanipress

Ministria e Bujqësise nuk ka mjete të mjaftueshme per ti permbushur kërkesat e fermerëve të dëmtuar nga Natyra.

lipjanipress

Familja Curri fal shoferin që ia mbyti vajzën Bleranda

lipjanipress

Këshilltari i Presidentit: Me 11 qershor nuk kemi zgjedhje, por referendum

lipjanipress

Në 36 vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva

lipjanipress
Skip to toolbar