LipjaniPress

Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë

Bota Lajme

David Rockefeller, bankieri dhe filantropi, i cili ndërroi jetë sot në moshën 101-vjeçe, e kishte transplantuar zemrën plot shtatë herë gjatë jetës.

Mëngjesin e 24 gushtit 2016, David e bëri transplantimin e shtatë dhe të fundit të zemrës, transmeton Express.

David, i cili vinte nga familja legjendare që kontrolloi bankën “Chase Manhattan” për më shumë se një dekadë dhe që ushtroi një ndikim të madh në mbarë botën, vdiq sot në mëngjes në shtëpinë e tij në Nju Jork, në moshën 101 vjeçare.

Ai bëri transplantim të zemrës për herë të parë në vitin 1976, pasi që kishte pësuar një aksident me makinë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sindikatat e rajonit debatojnë për kohezion social dhe avancim të të drejtave të punëtorëve

lipjanipress

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Këshilli i Prindërve kundërshton grevën e nesërme

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Tahiri po ia sheh fundin dialogut me Serbinë

lipjanipress

Kjo është renditja përfundimtare e partive në fletëvotimet e 11 qershorit (LISTA)

lipjanipress

Vuçiq i përmend Rusisë themelimin e Ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Pamje ekskluzive: Momenti kur Jashari shkon për ta qëlluar në shtëpi Vllasin (Video)

lipjanipress

Shumica nuk hanë e nuk pinë, por a e dini historinë e lindjes së muajit të Ramazanit

lipjanipress

Drenori e shkrin “Vizionin për Drenasin”, garon me Vetëvendosjen

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress

Shpend Ahmeti flet për jahtin, bëhet horë

lipjanipress
Skip to toolbar