LipjaniPress

RONALDO LA PRAPA MESSIN, FITON NJË ÇMIM TJETËR

Sport

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin “Golashënuesi më i mirë” në botë për vitin 2016, duke lënë prapa Lionel Messin.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka fituar një tjetër çmim – “Golashënuesi më i mirë” në botë për vitin 2016, pasi e kishte mbyllur vitin me 24 gola ndërkombëtar (11 me Real Madridin dhe 13 me Portugalinë) gjatë gjithë vitit 2016.

Pas tij u radhitën: Lionel Messi me 21 gola, Edinson Cavani dhe Ahmad me nga 16 të tillë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

lipjanipress

One Life dhuron donacion për dy ekipe të Ligës totale në Ferizaj KF GZIMI dhe KF ASHKANET ku këta 24 lojtarë u furnizuan me ndresa dhe trenerka.

lipjanipress

Benzema paralajmëron Mbappen

lipjanipress

⚽️Turniri Tradicional në ⚽️futbollin e vogël ⚽️“Xhavit Kozhani”- BURGIA

lipjanipress

Neymar paralajmëron Realin

lipjanipress

Arbëria humbet miqësoren e parë

Granit

Juventus iu rikthehet fitoreve (Video)

lipjanipress

Reali merr një lajm të keq para ndeshjes me Celtan

lipjanipress

KRYETARI VETËVENDOSJES NË LIPJAN SELATIN RETKOCERI DO TË JETË NË STADIUMIN E QYTETIT KU ZHVILLOHET DERBI LOKAL ULPIANA – ARBËRIA

lipjanipress

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Granit

Talenti i madh lipjanas transferohet tek skuadra austriake që udhëhiqet nga trajneri i njohur

lipjanipress

KF Ulpiana nuk i paguan lojtarët mbeten me gishta ne goj qe dy muaj

lipjanipress
Skip to toolbar