LipjaniPress

Rrëfimi i familjes për vdekjen e dyshimtë të punëtorit të Bechtel & Enka

Lajme

Nga orët e mëngjesit të së martës, familjarë e miq pritnin njerëz të ndryshëm që vinin për ngushëllime në familjen Provoliu të fshatit me të njëjtin emër të komunës së Kaçanikut.

Kësaj familjeje pasditen e së hënës i vdiq djali i saj 27-vjeçar, derisa ishte duke punuar roje për kompaninë Bechtel&Enka. Fillimisht u raportua si vdekje e dyshimtë në vendin e punës, por më pas u tha se vdiq nga sulmi në zemër.

Xhaxhai i të ndjerit thotë se ai kishte një muaj që kishte nisur punën si rojtar në këtë kompani dhe se nuk kanë vërejtur ndonjë shenjë se po vuante nga ndonjë sëmundje. Për shkak të kushteve të vështira ekonomike, i ndjeri kishte marrë rrugën për në Evropë përmes Serbisë, por nuk ia kishte arritur qëllimit.

Miq të familjes kanë rrëfyer për televizionin se Afet Provoliu ishte student i dalluar i stomatologjisë, por studimet i ndërpreu për shkak të problemeve ekonomike.

Njëri nga personat e afërt të familjes ka bërë të ditur se Afeti nuk ishte pajtuar me faktin se ai nuk po mund t’i ndiqte studimet dhe se një gjë e tillë e mërziste shumë.

Policia e Ferizajt ka konfirmuar rastin, duke thënë se i ndjeri ishte gjetur i alivanosur në vendin e punës në orët e hershme të mëngjesit të së martës. Ishte dërguar menjëherë në emergjencën e Ferizajt, ku mjeku kujdestar vetëm kishte konstatuar vdekjen.
Ndërsa, me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar për obduksion.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Turqia arreston mbi 50 persona

lipjanipress

LOJA E PISTË ME DURIMIN QYTETAR

lipjanipress

Stoltenberg: Të implementohen marrëveshjet e arritura në Bruksel

lipjanipress

U bënë gati katër muaj të bllokimit të punës së Kuvendit komunal nga Kryesuesja e KK- së në mënyrë të jashtëligjshme duke shkel rëndë LVL

lipjanipress

Shtyhet Gjykimi ndaj ish-deputetit Hetem Arifi nga PAI, për Përvetësim të Parave

lipjanipress

Kroatëve po iu pengon arrestimi i Haradinajt, akuzojnë Serbinë

lipjanipress

QKUK që 1 vit pa aparaturë të gastroskopisë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt me drejtorët e Drejtorateve Komunale

lipjanipress

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

Rezultatet: LSDM udhëheq në 43, VMRO-DPMNE në 14, ndërsa BDI në 10 komuna

lipjanipress

BIK-u “përplaset” me Qeverinë e Kosovës për ezan

lipjanipress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

lipjanipress
Skip to toolbar