LipjaniPress

Rrëfimi i plakut që e rrahën e ia dogjën shtëpinë në Mitrovicë

Lajme

Fazli Deliu nga Mitrovica për më shumë se tri javë po endet nëpër spitale të ndryshme për ta shëruar plagën e thellë që ka morë në trup. 77- vjeçari thotë se është sulmuar nga një person brenda shtëpisë së tij në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Shipol.

Në një rrëfim për “Indeksonline”, Deliu ka shpjeguar se si një person, i cili pretendon se është familjarë i kryetarit të komunës, e sulmoi dhe më pas ia vuri flakën shtëpisë ku jeton ai.

“Një person me thikë në duar ka ardh në shtëpinë ku rri dhe e ka shky jastëkun dhe e ka kallë me flakë, ma ka kall dorën me naftë (acid) dhe më ka thanë “o ki me kallë ose ka me të masakru”. Është kushëri i kryetarit. Ai ka ba skandale dhe kush se dënon”, ka thënë ai.

Më tej, Deliu tregoi se ka njoftuar edhe organet e sigurisë për rastin në fjalë mirëpo të njëjtit, sipas tij, nuk kanë marrë pasa konkrete për sulmuesin.

“Jam kanë në polici dhe më kanë thanë se s’ki dëshmitar, çka po don ma shumë dëshmitarë se dora dhe shpija që ma ka kall. Kanë ardhur disa persona më kanë ndihmu dhe më kanë pru te mjeku”, është shprehur ai.

Ndryshe, Deliu është duke u ndihmuar nga disa persona të Mitrovicës të cilët përkohësisht e kanë strehuar të njëjtin në njërin prej hoteleve të qytetit. Poashtu e kanë dërguar në Qendrën Klinikeve Universitare të Kosovës për t’ia shëruar plagët e kraharorit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rrahu gruan, arrestohet i dyshuari

Granit

PDK-Lipjan: z. Hajrullahu viziton Tregun e Gjelbërt në Lipjan

lipjanipress

Maqedoni – Nga 2.900 bursa vetëm 373 për studentët shqiptarë

lipjanipress

Ramadan Muja, një mandat duke u ballafaquar me drejtësinë

lipjanipress

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

HOTI-HARADINAJT: MOS SHIT TRIMËRI

lipjanipress

30 ditë paraburgim për dy hakerët kosovarë

lipjanipress

Drenori e shkrin “Vizionin për Drenasin”, garon me Vetëvendosjen

lipjanipress

U promovua enciklopedia “Bardhësitë e Atdheut

Press Lipjani

Në zgjedhjet e 11 qershorit mund të kandidojnë edhe të akuzuarit për krim e korrupsion

lipjanipress

KEDS-i kishte mashtruar me reduktime, dënohet me 45 mijë euro

lipjanipress

Kushtetuta dhe ligji ndërkombëtar ia pamundësojnë Serbisë t’a anulojë vendimin për pronat

lipjanipress
Skip to toolbar