LipjaniPress

Rrëfimi i shtatzënës shqiptare që i shpëtoi sulmit në Stokholm

Lajme

 

Pak para orës 15, Besarta dhe vajza e saj Leonida, 9 vjeçare, ishin jashtë qendrës Ahlens në Stokholm, në të cilën shumë njerëz po lëviznin përgjatë “Queen Street”, kur ndodhi sulmi, shkruan expressen.se.

“E bija më tha ‘nënë a mund të më blesh një hot-dog’ pikërisht aty ku ndodhi sulmi me kamion”, ka thënë Besarta, transmeton Koha.net.

Fatmirësisht, ajo tregon se i kishte thënë jo të bijës, pasi do të hanin në Royall Hall. Ajo tregon se njerëzit rreth tyre filluan të bërtasin, të vrapojnë dhe të thonë se është një bombë në kamion.

“Diçka shpërtheu. Njerëzit përreth, rojet, të gjithë bërtisnin ‘vraponi’. Dikush tha që është bombë, dikush gaz. Dëgjuam britmat. Filluam të vraponim por nuk e dinim se prej nga po vinte. Vetëm kur kamioni ishte një fije floku larg nga ne. Kërceva larg duke tërhequr të motrën dhe bijën time”, ka thënë Besarta.

Nga afër ato kanë parë tmerrin që ndodhi në këtë sulm, ndërsa thotë se, “asnjëherë nuk do të harrojë ato pamje”.Në këtë sulm me kamion  humbën jetën katër persona.

 

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veseli:Fillimi i Ri është garancë për Shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e tij (FOTO)

lipjanipress

Çelaj lë Ministrinë, në kërkim të kandidaturës për Prishtinën

lipjanipress

50 euro gjobë për shoferët që s’e kanë me vete Raportin Evropian të Aksidenteve [video]

lipjanipress

LDK-Lipjan prezanton Sllovin disa pamje më herët dhe tani.

lipjanipress

Parashikimi i motit prej të hënës deri të premtën

lipjanipress

Policia jep detaje për protestën e sotme kundër ardhjes së Vucicit në Kosovë

lipjanipress

Serbia rekruton 500 ushtarë më shumë pas tensioneve me Kosovën

lipjanipress

Nënkryetari i OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj, e quajti ‘palaço’ ambasadorin Amerikan në Kosovë, Greg Delawie, por edhe pas kritikave që ai mori, duket se nuk është pishman

lipjanipress

PROF. DR. VEHBI IMERI MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

Ngrihet aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 ish-zyrtarëve të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Ramiz Kelmendi tregon për njeriun e VV’së që punon me Serbinë (Video)

lipjanipress

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress
Skip to toolbar