LipjaniPress

Rrugëtimi i sigurt drejt fitores së kryetarit Ahmeti pa balotazh në zgjedhjet e 22 tetorit, u dëshmua edhe në Akllap

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Mbështetja e madhe për kryetarin Imri Ahmeti dhe rrugëtimin e tij të sigurt drejt fitores në zgjedhjet e 22 tetorit po dëshmohet nga takimi në takim me qytetarët e gjitha lokaliteteve të Lipjanit.
Këtë fitore e konfirmuan me prezencën e tyre të madhe në fushatën tonë sonte edhe banorët e fshatit Akllap, në një takim bashkë-bisedues me kryetarin Imri Ahmeti.

Kryetari Ahmeti, duke folur për sfidat në të cilat ka kaluar gjatë katër vitëve të qeverisjes së tij, ka thënë se për Akllapin ka projekte të cilat ai ka planifikuar në platformën e tij.

“Nuk ka qenë shumë e lehtë gjendja e trasheguar. Kemi arritur që sado pak të kthejm në normalitet gjendjen e gjetur. Sot, të gjithë indikatorët janë treguesi të cilet e nxjerrin komunen e Lipjanit si Komunën më të mirë. Jemi të vetëdijëshëm që ditët ma të mira nuk janë ato që lëm pas. Ditet më të mira janë ato që kemi para nesh.Është e rëndësishme që ne të shohim të tërsishmen e jo individualen, prandajdhe ne do të vazhdojmë punën tonë karrshi kërkesave tuaja” është shprehur kryetari Ahmeti.

Kryetari Ahmeti i ka siguruar banorët e këtij lokaliteti se do të vazhdoj të asfaltoj të gjitha rrugicat e fshati Akllap, si dhe ndërtimin e trotuarit me ndriçim publik në gjitha lagjet.
Do të jemi të fokusuar edhe për ndërtimin e ujësjellësit, vazhdimin e zgjerimit të rrjetit të kanalizimit, instalimin e ngrohjes qendrore në shkollë, si dhe projekte të tjera.
Ndërsa ka bërë thirrje që në zgjedhjet e 22 tetorit banorët e këtij lokaliteti votë-besimin e tyre ta orientojnë për numrin 47 dhe vizionin e tij, që Lipjani në këto zgjedhje të jetë i fituar pa balotazh nga Lidhja Demokratike e Kosovë, sepse vetëm kështu ai dhe LDK në Lipjan do të kenë fuqi të plotë dhe do të jenë duar-lirë që në mandatin e tij të dytë të përfundojnë të gjitha projektet e parapara për Akllapin dhe Lipjanin në tërësi./LipjaniPress.com//

 

LDK-LIPJAN
Zyra për Informim

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nëndega e PDK-së në Dobrajë të Madhe mbështetet fuqishëm koalicionin PDK-AAK-NISMA dhe të tjerët(FOTO)

lipjanipress

Vetëvendosje: Nëse zgjedhjet nuk manipulohen, PDK do të jetë në opozitë

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

50 euro gjobë për shoferët që s’e kanë me vete Raportin Evropian të Aksidenteve [video]

lipjanipress

​Paratë e humbura në polici, kërkohet pronari

lipjanipress

Imri Ahmeti LDK-Lipjan (Blinaj) është koha që të qeverisim pa ortak.

lipjanipress

Vuçiq: Thaçi duhet të harrojë egon e tij

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

Kjo është dëshmia që e konfirmon! Iluminati ekziston

lipjanipress

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

U përkujtuan dëshmorët dhe martirët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

lipjanipress
Skip to toolbar