LipjaniPress

S.Pacolli: Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

Lajme

Miq,
Duke kujtuar të gjithë ata që ranë dëshmorë për atdhe, duke kujtuar të gjithë mësuesit që dhanë kontribut gjatë luftës, të gjithë ato gra e burra që kontribuan në shtet ndërtimin e Kosovës, duke falur bit më të mirë e më të mira të tyre, ne sot gëzojmë lirin e gëzojmë pavarësinë.

Sot 9 vite më parë Kosova morri frymë lirshëm, u bëmë shteti më i ri në botë, një shtet i cili kishte shumë sfida para vetës, përgjatë këtyre viteve ne arritëm ti përmbushim shumë obligime që kishim ndaj bashkësisë ndërkombëtare. Po jo kaq, neve na pret edhe një punë më e madhe drejt bashkimit evropianë, dhe këtë do të bëjmë së bashku.
Faleminderit të gjithë atyre që na mundësuan ta presim këtë ditë, deri tek Arritja e liria dhe pavarësia ishte shumë e vështirë, por po kaq sfidues është edhe ndërtimi i shtetit modern siç është Kosova.
Të dashur miq,
Me fat që e pritëm, obligim ta ruajmë e ta zhvillojmë.
Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës!
Me respekt,
Sabit Pacolli
Kryetar i Aleancës Kosova e Re, dega në Lipjan/lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Arrestohen pesë kosovarë në Zvicër për korrupsion

lipjanipress

Lëvizja “Syri i Popullit” quhet organizata e Murat Jasharit

lipjanipress

Hoxhaj: Me këtë territor të Kosovës na kanë njohur 114 shtete

lipjanipress

Ministri i FSK-së nuk e ka refuzuar pagën me rritje

lipjanipress

Molliqaj: Jap dorëheqje nëse del ndonjë lidhje mes VV-së dhe Devollëve

lipjanipress

Turqi: Zyrtarët policorë që martohen me shkelës të kurorës e humbin punën

lipjanipress

Gecaj merr mbështetjen e Malit të Zi për integrime evropiane

lipjanipress

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Selanik, evakuohen 50 mijë banorë

lipjanipress

Profili i Haradinajt, merr postin që e kërkoi për 13 vjet: Tash le ta tregojë veten

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Deklarata ‘bombë’ e presidentes kroate për serbët

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress
Skip to toolbar