LipjaniPress

Sa prej premtimeve i realizuan kryetarët e Shtimes e të Lipjanit

Lajme Lipjani

Edhe 18 vjet pas përfundimit të luftës, shumica e komunave nuk e kanë të zgjidhur çështjen e rrjetit të ujësjellësit dhe atij të kanalizimit.

Qytetarë të Shtimes nuk janë të kënaqur me qeverisjen aktuale duke thënë që kryetari nuk i ka realizuar as gjysmën e premtimeve, raporton KTV.

Një ndër sfidat më të mëdha në këtë komunë vazhdon të mbetet trajtimi i ujërave të zeza, të cilat derdhën në lumin “Shtimjanja”.

Kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismaili e pranon që ende nuk kanë mundur ta rregullojnë këtë çështje.

Sipas Institutit GAP, Ismaili ka realizuar 10 premtime nga 17 sa ka bërë.

E në komunën e Lipjanit sfidë përveç rrjetit të kanalizimit mbetet edhe ngrohtorja.

Opozita si dhe monitorues të partive politike në këtë qytet thonë se Ahmeti ka investuar vetëm nëpër ato pjesë ku ka votues të LDK’së.

Sipas raportit të Institutit Gap, Ahmeti ka realizuar 9 nga 18 premtimet e bëra gjatë fushatës elektorale.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Instrumentistët e Vegjël Popullor nga Lipjani shpërblehen me dy çmime në Festivalin e 14-të mbarëkombëtar në Fushë -Arrëz

lipjanipress

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

lipjanipress

Kuvendi merr vendim për emërimin e sheshit tek teatri i qytetit me emrin Ismail Kadare

Press Lipjani

Anita me puthje i uron Ramushit postin e kryeministrit (Video)

lipjanipress

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani

Anija kozmike arrin në Gjithësi

lipjanipress

Kjo është renditja përfundimtare e partive në fletëvotimet e 11 qershorit (LISTA)

lipjanipress

Komuna e Lipjanit kujdeset që zyrtarëve komunalë t’u vijë era e mirë

lipjanipress

Protesta për vdekjen e Arbenita Spahiut, mjeku ua tregon gishtin qytetarëve

lipjanipress

Nenkryetari per komunitete ne Komunen e lipjanit Z.Sefer Tasholli takon kryetarin e PDAK-së nëndega Gadime z.Afrim Limani dhe z.Maliq Danqi

lipjanipress

Aksident tragjik në Lluzhan të Podujevës, vdes një fëmijë (FOTO)

lipjanipress

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar