LipjaniPress

Sabit Pacolli nuk ndalet me vetum tek sporti lipjanas por ndihmon tani edhe sindikaten e pensionistëve ne

Lipjani

Të dashur vêllezër dhe motra
Sot, mëngjesin e fillova pranë atyre që tërë jetën e tyre e kanë sakrifikuar për ne. Ishte një vizitë që më stërmbushi me gëzim e në të njëjtën kohē edhe nostalgji.

U gëzova kur i pash gjyshërit e juaj, se ende janë mes nesh, njëkohësisht ndjeva nostalgjinë për fēmijërinë time kur bisedoja me ta, por gjatë bisedës, gëzimi që kisha filloj me u zbehë Ishin fjalët e tyre përplot vrerë që askush nuk po kujdeset siç duhet për ta, se me pensionin që ata marrin, as borxhin që iu bëhet gjatë muajit në barnatore, nuk kanë mundësi për t’a paguar.
Djersa e tyre që kanë punuar tërë jetën në Kosovën tonë, e çdo herë nën sundimin e Serbisë, sot e as që shtatëmbëdhjetë vite pas luftës, nuk po vlerësohet aspak.
Prindërit dhe gjyshërit tanë meritojnë më shumë kujdes dhe dashuri nga ne.
U mërzita ngaqë s’kam mundësi edhe pensionet t’ua rris më shumë, sepse nga pozita që jam tani, nuk kam ndonjë ndikim të madh për t’i ndryshuar gjërat, prandaj ua lash vetëm dy mijë euro (2000€) shoqatës së tyre në Lipjan.
Uroj që sa më shpejt sindikata e pensionistëve te Kosovës të ndërmarrin vendimin për rritjen e pensioneve dhe mbështetjen sa më të madhe për gjyshërit tanë të dashur.
Ju uroj shëndet e jetë të gjatë!
Sabit Pacolli shkruan permes rrjetit social facebook transmeton./Lipjanipress.com//
Me respekt dhe dashuri
Sabit Pacolli

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan : SHËRBIMET SHËNDETËSORE NË LIPJAN NË GJENDJE TË RËNDË

lipjanipress

Avokati Alban Arifi: Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti, përmes padisë, po kërcënon gazetarin Granit Duriqi

lipjanipress

2 vjeçari nga Lipjani vuan nga sëmundja e rrallë, familja kërkon ndihmë (Video-Foto)

lipjanipress

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka pritur në takim përfaqësuesin e “KVB”

lipjanipress

FOTOLAJM/ Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

Rrugëtimi i sigurt drejt fitores së kryetarit Ahmeti pa balotazh në zgjedhjet e 22 tetorit, u dëshmua edhe në Akllap

lipjanipress

Investohet në Lipjan 385,000.00€ për ndërtimin dhe funskionalizimin e Zonës Ekonomike në Kërqevë(FOTO)

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti i përkushtuar për përkrahjen e sportistëve të rinjë

lipjanipress

FSHATI BABUSH MBËSHTETË SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

Sabit Pacolli:Tentim vrasja ndaj avokatit, Azem Vllasi, është një sulm ndaj drejtësisë në Kosovë.

lipjanipress

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

lipjanipress
Skip to toolbar