LipjaniPress

Sabit Rrahmani në cilësi të përfaqësuesit të parë legjitim të komunitetit Ashkanli, datën 12 Nëntor 2017 t’i shpallë heronjë të gjithë 85 të vrarit e komunitetit Ashkanli

Lajme

Njoftim opinionit të gjërë:
Percjell /LipjaniPress
Unë Sabit Rrahmani në cilësi të përfaqësuesit të parë legjitim të komunitetit Ashkanli, kam marrë vendim që sot me datën 12 Nëntor 2017, t’i shpallë heronjë të gjithë 85 të vrarit e komunitetit Ashkanli , të identifikuar si Ashkanli.
Kam zgjedh pikrisht 12 Nëntorin sepse sot bëhen 17 vjet nga djegia mizore e Emrah Hasanit 12 vjeqarë , i cili është dëshmori më i ri i Ashkanlive , dhe vrasja e tij ishte e dhimbshme sepse u djeg i gjallë. Le të jetë 12 Nëntori dita e përkujtimit e të vrarëve tanë.
Medaljet për heronjët e kombit janë gati, dhe do t’ju shpërndahen familjeve në Kosovë gjatë muajit dhjetorë 2017 në një ceremoni të përbashkët të familjeve që kanë humbur të dashurit e tyre./LipjaniPress
Me respekt: Sabit Rrahmani

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kështu u prit në Kosovë ish-ushtari i UÇK’së, i liruar pas 13 vjetësh burgim në Serbi (Video)

lipjanipress

Njoftim: Komuna Lipjanit

lipjanipress

Policia jep detaje për protestën e sotme kundër ardhjes së Vucicit në Kosovë

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi shoqatën e të burgosurve politik në Lipjan

lipjanipress

Nëna e poston në Facebook foton e djalit që e pësoi nga sëpata e kosovarit( Pamje të rënda)

lipjanipress

Grainca: LDK e gatshme në çdo moment për zgjedhje

lipjanipress

HIERARKIA E KRIMIT NË KOSOVË(VIDEO)

lipjanipress

Në Pakistan dënim me vdekje për një postim në Facebook

lipjanipress

Takim zyrtar mes Greg Delawie dhe Adnan Rrustemi diskutuan për ecurinë e përgatitjeve të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit

lipjanipress

Ministria e Infrastrukturës arsyeton gjobën prej 50 eurove ndaj shoferëve për mungesë të formularit

lipjanipress

Florim Shala jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në PDK në ditën e zgjedhjeve

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress
Skip to toolbar