LipjaniPress

Së shpejti fillon rregullimi i objektit social në Magurë

Lipjani Lajme

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, sot gjatë përcjelljes së implementimit të disa projekteve në teren është ndalur edhe në Magurë për të parë nga afër gjendjen e objektit të banimit social në të cilin jetojnë një numër i konsideruar i familjeve.

Kryetari Ahmeti gjatë kësaj vizite ka bërë të ditur se shumë shpejtë do të fillojnë punimet për rregullimin e objektit, duke përfshirë nyjet sanitare, ndërrimin e dyerve dhe dritarëve në mënyrë që banorët të cilët jetojnë në këtë ndërtesë të kenë kushte sa më të mira për një jetë dhe mirëqenie sa më të mirë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoxhaj: Me këtë territor të Kosovës na kanë njohur 114 shtete

lipjanipress

Vuçiqit i pengon Haradinaj si negociator në Bruksel

lipjanipress

Gadime më 22.04.2017 me inciativen e kryetarit të nën degës PDAK-së Gadime Afrim Limani dhe Maliq Danqit në përkrahje të nënkryetarit të komunitetev në lipjan z.Sefer Tasholli është bër pastrimi i një depoje ilegale të mbeturinave.(FOTO)

lipjanipress

Lipjan: Zvarritja e rrethrrotullimit kthehet ne “pikë të zezë”

lipjanipress

Berisha e quan Thaçin “kryerrenc të Kosovës

lipjanipress

Skandali me mishin e prishur, mësohet sa kilogram kanë hyrë për një vit nga Belgjika në Kosovë

lipjanipress

Zvicra e dëbon kosovaren pasi ia morri “socialit” 235 mijë franga

lipjanipress

Jetojnë në Kosovë – rom, ashkali dhe egjiptian – ëndërrojnë Europën (VIDEO)

lipjanipress

Familja gjakovare ua falë gjakun e dy djemve familjes nga Peja

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror(FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Goni Koci kërkon të zhduket ‘Vetëvendosje’

lipjanipress
Skip to toolbar