LipjaniPress

Selatin Retkoceri kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës nga Lëvizja VETËVENDOSJE

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Lipjan 7 Qershor
Kandidati I Vetëvendosjes për deputet në Kuvendin e Kosovës z.Selatin Retkoceri si i ri ka bartur një peshë të rëndë për ta çuar përpara çështjen e Kosovës.

Gjatë punës së tij janë parë rezultatet e pritura. Edhe pse relativisht i ri në moshë z.Retkoceri angazhohej në punë grupore dhe individuale si një profesionist I vërtet. Ai, ishte një ekonomist i denjë dhe si i tillë ia dilte me lehtësi ti përfundonte detyrat të cilat ia parashtroheshin. Selatin Retkoceri tani është Magjistër i shkencave ekonomike. Ai ka qenë 8 vite profesor i lëndëve ekonomike në Kosovë, dhe është certifikuar si trajner në menaxhim projektesh, kontrollin e administrimit të brendshëm, zhvillimin e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme, standardet e kontabilitetit dhe tatimet në programe të mbajtura në Vjenë, Romë, Torino, etj.
Selatin Retkoceri ka qenë kontabilist dhe këshilltar financiar në disa kompani të sektorit privat, dhe më herët, ndërsa, gjatë viteve 1990, ka drejtuar Këshillin Komunal për Financim në Lipjan dhe ka qenë anëtar i Këshillit Komunal për Emergjencë. Ne fillim të viteve 2000, ai ka mbajtur pozitën e Nënkryetarit të Komunës së Lipjanit dhe Drejtorit për Financa, njëherit edhe të Drejtorit të Administratës Publike në Ministrinë e Tregëtisë dhe Industrisë të Kosovës. Gjithashtu, z.Retkoceri , ka qenë edhe ushtrues detyre i Kryeshefit Ekzekutiv të Kompanisë së Ujësjellësit Rajonal – Prishtina. Aktualisht është menaxher financiar në KP “Standard Benz”. Selatin Retkoceri është zgjedhur kryetar i Qendres së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Lipjan dhe delegat në Këshillin e Përgjithshëm./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Selim Pacolli, AKR, Prishtinë. Foto: Atdhe Mulla 3 Mijë Euro Gjobë Selim Pacollit për Vozitjen e Kamionit të ‘Pastrimit’

lipjanipress

VV: POLICËT E THAÇIT KIDNAPUAN STUDENTIN QË E QUAJTI ATË HAJN

lipjanipress

Policia në autobus të ‘Plisave’ gjeti 33 shishe me koktej molotovi

lipjanipress

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Pezullohen hetimet për Astrit Deharin

lipjanipress

Luhatet koalicioni qeverisës, Kosova drejt zgjedhjeve

lipjanipress

Skandal në Australi, 5000 fëmijë të abuzuar nga klerik katolik (VIDEO)

lipjanipress

Zaev sot në Gjykatë për seancën e re të rastit “Ryshfeti”

lipjanipress

Thaçi dhe kryediplomati norvegjez i shijojnë bashkë birrat e Prishtinës

lipjanipress

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress

Ministri Selimi shuan Departamentin e hetimeve mjekoligjore të krimeve të luftës (Video)

lipjanipress

Parashikimi i motit prej të hënës deri të premtën

lipjanipress
Skip to toolbar