LipjaniPress

Selatin Retkoceri: Qytetarët kanë rastin që tani ta ndëshkojnë keqpërdoruesin e parasë publike (FOTO)

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Donacionet nga jashtë kanë për qëllim që infrastruktura të rregullohet ashtu si duhet e jo të keqpërdoren.

Qytetarët kanë rastin që tani ta ndëshkojnë keqpërdoruesin e parasë publike. Lipjan 7 tetor Bashkëqytetar të nderuar të vendbanimeve të Lipjanit, jam i detyruar të ju drejtohem dhe të ju informoj lidhur me keqpërdorimin dhe keqmenaxhimin e parasë publike, parasë tuaj që në formë tatimi ua merr shteti.

Fotografitë tregojnë se si ndërtohen trotuare dhe kurrë nuk shkelë këmbë njeriu, se si ndërtohen trotuare në anën e poshtme të rrugës dhe prishen kanalizimet, trotuare të ngushta që dy persona nuk i zenë të ecin së bashku. Kjo duhet të ndalet.

Mirëpo, mund ta ndalni vetëm ju të nderuar qytetarë të nderuar me 22 tetor, kur me votën tuaj do ti ndëshkoni këta manipulues dhe keqpërdorues të parasë publike. Prandaj, duke votuar Vetëvendosjen, do të ju thoni stop veprave të këqija që po i bëjnë këta matrapaz qe 18 vjet.

Por nuk janë vetëm trotuarët është për keqardhje” rregullimi” disa shtretërve të lumenjëve nëpër fshatra. Shumë lumenjë të fshatrave të Lipjanit, pas rregullimit dhe investimeve të konsideruara që janë bërë duken shumë keq për syrin e qytetarit.

Një donacion nga jashtë ka pasur për qëllim që shtretërit e lumenjëve në qendrat e fshatrave të rregullohen, betonohen dhe zbukurohen me rrasa gurësh dhe kubëza betoni. Iniciativa ishte e mirë, por sikur ky investim u bë sa për tu dukur bukur në kohë fushate dhe për pak ditë të fillojnë të dëmtohen gurët dhe betoni.

Të mbijnë barishta dhe shkurre, të krijohen moçale të ujërave fekale, depo mbeturinash e plehra të shumëta. Kryetari aktual i komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, po krenohet me këto investime për të cilat unë nuk do të komentoj fare sepse flasin fotot e bëra dje në disa fshatra të kësaj komune si: Gadime, Sllovi, Dobrajë e Madhe, Banullë dhe Janjevë.

Qytetar të nderuar vlersojeni vet ju a është kjo gjendje e shtretërve të lumenjëve për të cilën duhet të krenohet udhëheqja e komunës së Lipjanit../Transmeton LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Trump zbut disa sanksione ndaj Rusisë

lipjanipress

Hetime për përplasjen vdekjeprurëse të autobusit hungarez në Itali

lipjanipress

Veseli dëgjon gratë sipërmarrëse (Foto)

lipjanipress

Kaloi valixhen në aeroport, ajo që kapën rrezet X i tmerruan të gjithë

lipjanipress

Tërmkolli akuzon PDK’në: Po fshiheni pas opozitës

lipjanipress

Prej prillit Policia e Kosovës me uniformën e Kosovës, nis misionin në vendet e BE-së

lipjanipress

Kur pritet të përfundojë autostrada për Han të Elezit? (Video)

lipjanipress

Buja: Qeveria e re PDK – AAK – Nisma

lipjanipress

Vendim ekstrem i opozitës, Bogdani: Braktisim komisionet deri në fund të Parlamentit

lipjanipress

A e mblodhi Kryesinë e LDK’së çështja e ushtrisë?

lipjanipress

Mini-Maratone, TRADICIONALE VRAPOJM SHTIGJEVE TE HARADIN BAJRAMIT

lipjanipress

Aktivitet pesë ditor i Qendrës Rinore për të rinjtë e komunës

Press Lipjani
Skip to toolbar