LipjaniPress

Selim Pacolli sqaron se kur do të përfundojë kufizimi për veturat në Prishtinë

Lajme

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka treguar detaje rreth vendimit që është marrë për ndalimin e hyrjes së veturave në kryeqytet.
Ai ka thënë se ky vendim mund edhe të ndryshohet deri në fund të javës.

“Vendimi do të zbatohet në përpikëri ashtu siç jemi marrë vesh. Prej nesër në orën 06:00 të mëngjesit ndalohet futja e çdo makine në qendër të qytetit”.

“Nuk ka ndonjë afat të caktuar, mirëpo deri në nxjerrjen e vendimit tjetër. Besoj brenda javës, deri të premten”, ka thënë Pacolli në TV Dukagjini.

Ai ka thënë se priten ndryshime atmosferike, të cilat do ta pushojnë këtë vendim.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

lipjanipress

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti i përkushtuar për përkrahjen e sportistëve të rinjë

lipjanipress

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

OSBE përkrah zgjedhjen e një prokurori të veçantë që merret me kërcënimet dhe mbrojtjen e gazetarëve

lipjanipress

Klemend Balili ndodhet brenda vendit, komunikon me letra me bandën e tij

lipjanipress

Aksident në Vushtrri, lëndohen gjashtë femra

lipjanipress

Ish-hoteli bëhet stacion i Policisë për 5.000 euro në muaj

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Azilkërkuesit në Kosovë me apartamente banimi

lipjanipress

A e dini se kryeministri i Kanadasë është feminist?

lipjanipress

Ky është dëmi më i madh që Thaçi ia shkaktoi Kosovës (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar