LipjaniPress

Selim Pacolli sqaron se kur do të përfundojë kufizimi për veturat në Prishtinë

Lajme

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka treguar detaje rreth vendimit që është marrë për ndalimin e hyrjes së veturave në kryeqytet.
Ai ka thënë se ky vendim mund edhe të ndryshohet deri në fund të javës.

“Vendimi do të zbatohet në përpikëri ashtu siç jemi marrë vesh. Prej nesër në orën 06:00 të mëngjesit ndalohet futja e çdo makine në qendër të qytetit”.

“Nuk ka ndonjë afat të caktuar, mirëpo deri në nxjerrjen e vendimit tjetër. Besoj brenda javës, deri të premten”, ka thënë Pacolli në TV Dukagjini.

Ai ka thënë se priten ndryshime atmosferike, të cilat do ta pushojnë këtë vendim.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Milaim Zeka: Nëse ju vrau PDK-ja pse bëtë koalicon me ta?

lipjanipress

Letër e hapur për Thaçin: President, nise plotësimin e ligjit për Gjykatën Speciale

lipjanipress

MUSTAFA OPTIMIST SE KRYETAR I VUSHTRRISË DO TË BËHET NJERIU I DYSHUAR PËR KOPJIM NË PROVIMIN E JURISPODENCËS

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

Vetëm 4 % e grave trashëgojnë pronë

lipjanipress

Përurohet projekti i përbashkët në mes Komunës së Lipjanit dhe UNDP (Foto)

lipjanipress

Liberalizimi i vizave nuk varet nga ne, thotë ministrja e Integrimit

lipjanipress

Në Kolegjin “Mehmet Akif”mbahet ceremonia e diplomimit të maturantëve të gjeneratës së 12-të

lipjanipress

Zaev i kërkoi Ivanovit që ta tërheqë vendimin

lipjanipress

Në qytetin e Lipjanit është ngritur Shtatorja e Komandantit Legjendar Adem Jashari (VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Zaev edhe më tutje nuk guxon të flasë për të drejtat e shqiptarëve

lipjanipress

Një muaj paraburgim policit dhe zyrtarit të Shërbimeve Korrektuese për armëmbajtje pa leje

lipjanipress
Skip to toolbar