LipjaniPress

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

Lajme

Testi i fundit i Koresë së Veriut gjatë fundjavës ka ngritur shqetësime mes zyrtarëve amerikanë. Pentagoni thotë se raketa balistike fluturoi 1.000 milje më lart se Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor i NASA-s dhe u rrëzua vetëm 60 milje larg Rusisë.

Planifikuesit e emergjencës në Havai, shteti më i afërt në Korenë e Veriut, kanë marrë udhezimet e Pentagonit dhe po vlerësojnë planet ekzistuese në përgjigje të ndonjë sulmi bërthamor.

Ndërkohë, shtetet e Bregut Perëndimor të Amerikës po ndërmarrin gjithashtu hapa për t’u mbrojtur nga një sulm i mundshëm.

Por “Fox News ngre alarmin se Uashingtoni ka plane evakuimi për çdo skenar fatkeqësie, përveç një bombe bërthamore.

Seattle mund të bëhet shkrumb e hi nëse lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un vendos të nisë një sulm bërtahmor, ngre alarmin televizioni amerikan.

Ai është gjithashtu qyteti më i afërt amerikan me Phenianin, kryeqytetin e Koresë së Veriut.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gjykata e Kolmarit: Ende po i presim dokumentet e Serbisë për Haradinajn

lipjanipress

Vajza e mbijetuar e Hamzë Jasharit rrëfën tmerrin që kishte ndodhur në mars të vitit 1998 (VIDEO)

lipjanipress

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.

Press Lipjani

MUSTAFA OPTIMIST SE KRYETAR I VUSHTRRISË DO TË BËHET NJERIU I DYSHUAR PËR KOPJIM NË PROVIMIN E JURISPODENCËS

lipjanipress

Fotot e rralla: Ana e butë e presidentit të ri amerikan

lipjanipress

Pushimet e Ivanka Trump me të dashurën e Vladimir Putinit në Dubrovnik (Foto)

lipjanipress

Banorët e fshatit Vojnovc kanë filluar ndërtimin e shtëpisë bashkëfshatarit të tyre të ndjerë Bekim Mehmetit ,veteranit të UÇK-së.

Press Lipjani

Shumë fshatra të Lipjanit tashmë tre ditë pa rrymë

lipjanipress

Shpërthen dhuna në protestën për 22 vjeçarin e dhunuar nga policia në Francë (Foto)

lipjanipress

Walker dhe drejtuesit e Opozitës tregojnë se çka u bisedua në takimin e sotëm (Video)

lipjanipress

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress

S.Pacolli: Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress
Skip to toolbar