LipjaniPress

SHBA’ja burgos djalin e deputetit rus, reagon keq Rusia

Bota Lajme

Një anëtar i parlamentit rus ka reaguar me nota zemërimi pasi djalit të tij i është dhënë një dënim me 27 vjet burg për krime kompjuterike në SHBA.
Roman Valeryevich Seleznev, 32 vjeç, u dënua në gusht të vitit të kaluar për vjedhjen e të dhënave të kartës së kreditit nga restorantet amerikane, duke shkaktuar rreth 170 milionë dollarë dëm.

Megjithatë deputeti rus Valery Seleznev tha djali i tij ishte “rrëmbyer”, shkruan “BBC”.

Seleznev ka bërë miliona duke shitur të dhënat në tregun e zi, thonë nga ana tjetër zyrtarët amerikanë.

Seleznev, një anëtar i dhomës së ulët ë parlamentit ru, i njohur si Duma, është një aleat kryesor i Presidentit rus Vladimir Putin./syri/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryeakademiku serb: Demografia në Serbi është problem i të gjitha problemeve

lipjanipress

Lipjani si gjithmon zemërgjerë për djaloshin 25 vjec Sejdi Smajli, mblidhen afro 40 mijë euro për pak orë

lipjanipress

Presidenti kërkon drejtësi për shqiptarët e serbët e vrarë në Kosovë.(VIDEO)

lipjanipress

Vendimi për Haradinajn më së largu deri më 14 shkurt – Serbia ende s’i ka dorëzuar letrat

lipjanipress

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

Sindikata e Doganës e shqetësuar për sulmin ndaj oficerëve doganorë në Vushtrri

lipjanipress

Zgjedhjet presidenciale, Serbia do të hapë 90 vendvotime në Kosovë

lipjanipress

Arrestohet ushtari gjerman, planifikonte sulm terrorist

lipjanipress

Sa trupa e çfarë armë do të kenë Ushtria e Kosovës?

lipjanipress

LDK – Presidentit: Po bën fushatë nëpër shkolla

lipjanipress

Njihuni me nofkat e komandantëve gjatë luftës kush ishin, Korbi, Gjermani, Gazetari…

lipjanipress

Kjo është agjenda e plotë e manifestimeve të Pavarësisë

lipjanipress
Skip to toolbar