LipjaniPress

Sheiku në Mal të Zi personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

Lajme Nderkombëtare

Kryeministri i Emirateve të Bashkuara Arabe, sheiku Mohammed bin Rashid Al Maktoum, gjatë vizitës dhe qëndrimit të tij në Mal të Zi, personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

Kryeministri i Emirateve të Bashkuara Arabe, sheiku Mohammed bin Rashid Al Maktoum, gjatë qëndrimit të tij para do kohe në Mal të Zi, ka mahnitur personelin e një hoteli në të cilin ka qënë i sistemuar dy ditë dhe në shenjë mirënjohje dhe faleminderimi, iu ka lënë jo më pak se 36.000 euro.

Mund të supozohet se cili ka qënë reagimi i personelit të këtij hoteli!Në të vërtetë, gjatë qëndrimit dy ditor në qytetin bregdetar të Malit të Zi, në Tivat afër Kotorit, sheiku Mohammed bin Rashid Al Maktoum, ka porositur 20 shishe shampanjë nga më të shtrenjtat.

Ai gjatë qëndrimit në Tivat, është takuar edhe me kryeministrin e Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, me të cilin kanë zhvilluar bisedime bilaterale.Gjukanoviqi i ka thënë sheikut Mohammed bin Rashid Al Maktoum, se Mali i Zi është i interesuar për tërheqjen e sa më shumë investitorëve nga Emiratet e Bashkuara Arabe, sidomos sipërmarrësve dhe investitorëve tjerë nga sektori privat

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Dialogu ‘ribashkon’ opozitën

lipjanipress

VALA, PAS FUSHATËS ME NUMËR JEP EDHE 3 MIJË EURO PËR BRITANIKUN E UÇK

lipjanipress

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

lipjanipress

Nesër seancë plenare, a do të votohet demarkacioni

lipjanipress

Arrestohet një zyrtar i lartë i Qeverisë, kërkonte para për të hequr një lëndë nga gjykata

lipjanipress

Komandanti i NATO’s për Europë: Transformimi i FSK’së në ushtri i takon Kosovës

lipjanipress

Nënkryetari i LDK-së u kthehet vrasjeve politike, kërkon drejtësi nga shteti (VIDEO)

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress

Gjykata e Ferizajt jep detaje për policin e dyshuar, Përfitoi mijëra euro me fajde

lipjanipress

Tronditen banorët e Gjenevës nga një libër islamik që kanë pranuar me postë

lipjanipress

LDK e AKR arrijnë marrëveshje, Imri Ahmeti kandidat përbashkët për Kryetar

lipjanipress

Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe Shqipërinë

lipjanipress
Skip to toolbar