LipjaniPress

Shisnin trupin për para, Gjermania arreston 35 homoseksualë nga Ballkani

Bota Lajme

Prostitucioni është mjaft i përhapur në Dyseldorf të Gjermanisë, sidomos mes qytetarëve homoseksualë. Ditën e djeshme autoritetet kanë zbuluar dy bordello për transvestitët dhe një tjetër për homoseksualët që ofronin trupin e tyre për para, raporton gazeta gjermane “Nrz.de”.

Policia mësohet se ka arrestuar 35 të rinj, shumica nga Maqedonia dhe Rumania.

Sipas autoriteteve shumë refugjatë shesin trupin e tyre për të përballur jetën .

Dyseldorfi ka miratuar një ligj sipas të cilit, të gjithë personat që shesin trupin për para duhet të regjistrohen si punëtorë seksi. Ofrimi individual i trupit në këmbim të parave mesa duket ndalohet me ligj.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Shpend Ahmeti vazhdon të bëhet “horë me tupan” (Foto)

lipjanipress

Ambasadori Delawie i drejtohet edhe Kuvendit: Hidheni poshtë projektligjin për ushtrinë

lipjanipress

Formohet Klubi 2 Futbollistik “KF-Lipjani”

lipjanipress

UP dëmtohet mbi gjysmë milioni euro, shkak një vendim i paligjshëm i ish-rektorit – askush s’jep përgjegjësi

lipjanipress

Dënimi i Dytë nga PZAP-i i Mimoza Kusari-Lilës

lipjanipress

Vdekja e 4-vjeçarit nga qentë, helmim masiv i kafshëve të rrugës nëpër Maqedoni

lipjanipress

Veseli: Luta mund të hidhërohet, por LDK nuk është as e dyta në Gjilan

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

Takime “urgjente” për Kosovën në Serbi

lipjanipress

Kjo është deklarata e Erion Gashit pas kthimit në shtëpi (VIDEO)

lipjanipress

Pas PDK’së edhe VV nis përgatitet për zgjedhje, Kurti kandidat për Kryeministër

lipjanipress
Skip to toolbar